Pogledaj jedan post
Old 27.06.2007., 20:46   #2
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
pa molim sve koji nešto znaju o tome da mi kažu....
npr koliko papa?
puno. to je velik pas snazne konstitucije i naravno, puno jede i puno izbaci iz sebe i imas kaj za pokupit.

Quote:
koliko košta bez pedigrea?
pa i nema ih bas puno u Hrvatskoj a i ne preporucam da nabavljas neku jeftinu varijantu vjerojatno msveranu iz Madarske ili Ceske ili Srbije punu bolestina i displazije i ko zna cega. Oni su dosta osjetljivi psi koji traze odredenu selekciju i pravilan uzgoj, tako da bolje nazoves HKS i raspitas se za provjerene uzgajivace.

Quote:
sa pedigreom?
mislim da su oko 800 eura i vise

Quote:
znam da je miroljubiv...
htio bih mužjaka...

hmm... je, ali treba strog i predan odgoj i cvrstu ruku. Spadaju u borbene pse tako da njegova miroljubivost iskljucivo ovisi o pravilnom odgoju i dobrim genima koje ces dobiti od dobrog i savjesnog uzgajivaca. Zenke su, po stoti put, stalozenije i miroljubivije

Quote:
nadam se da ću si novac povratiti parenjem svog psića )
navalite ))
pa iskreno se nadam da to nije iskljucivi cilj nabavke ovoga psa. da bi ga pario opet moras ici na tocku 3 - pedigre, sto dobijes izlaganjem i ako je dovoljno dobar tj. nema nasljednih mana, dobijes uzgojnu pa tek onda paris. sve to kosta... osim ako ne zelis ici na divljaka cime samo kvaris prosjek ovoj pasmini i blatis tudi trud. Imaj psa za prijatelja i drustvo, izabrao si pasminu koja vec u startu puno kosta, a podmladak ko podmladak - imaj iz gusta a ne za mlacenje para ili povrat novaca jer jednim parenjem neces povratiti cijenu cijepljenja, eventualne veterinarske troskove i hrane i cijenu samog psa. Krivo razmisljanje
Smartie is offline  
Odgovori s citatom