Pogledaj jedan post
Old 23.10.2007., 17:42   #17
Quote:
avril kaže: Pogledaj post
sastojci:

za kremu:
1 puding od vanilije
1 krema od vanilije (ona dolcela)
10 dkg margarina
(izmijesas posebno puding prema uputama, pustis da se ohladi malo, posebno izmijesas kremu od vanilije a onda sve zajedno + margarin);
pokusala sam i samo sa pudingom, ali bude prerijedak pa se ne da lijepo izrezati

1 slag iz vrecice
petit beurre keks
crna kava
banane
limun
cokoladne mrvice

sastojci se slazu slijedecim redom:
1. petit beurre keksi
2. 1/2 kreme
3. banane
4. 1/2 kreme
5. petit beurre keksi
6. slag
7. cokoladne mrvice

Kolac se ne pece, protvan se ne treba nicim oblagati, niti posipati
dno brasnom, uljem, nicim...
Skuha se crnu kava i keksi umacu u toplu kavu na sekundu-dvije. Slazu se keksi na dno protvana. Onda se po tome prelije pola kreme (izmijesani zajedno puding, krema od vanilije, i margarin). Onda se poslazu po kremi banane narezane na kolutice (umocim ih nakon rezanja u limunov sok, da ne potamne). Onda ostatak kreme, i opet red keksa (opet umocenih u kavu). To sve se moze preliti sa slagom i cokoladnim mrvicama. Staviti u frizider preko noci.
Moze se mijenjati i puding - staviti od cokolade, ili od jagode, mijenjati voce, ili gore staviti glazuru od cokolade umjesto slaga.

Hvala, ovo mi se čini fino ali to nije taj, svejedno ću ga napraviti da probam. Ovaj koji ja tražim ide samo keks i puding od čokolade, keksi se čini mi se umaču u mlijeko, a ne znam jel se magrarin dodaje da se puding ne bi skorio ili što je išlo u njega još. i koliko slojeva keksa je išlo. Joj.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom