Pogledaj jedan post
Old 10.06.2008., 00:25   #156
Quote:
damba100 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Namjeravam kupiti amstaffa. Može li mi neko objasniti da li boja psa ima kakve veze sa zdravljem psa u budućnosti. NPR. Čuo sam da su sivi (sivo bijeli) staffovi skloni bolestima tj. boležljiviji od ostalih. Zanimaju me iskustva vlasnika sivih stafova ili nekoga tko mi može reći da li su to samo babske priće koje kruže između uzgajivaća. Hvala!!!

pozdrav!

nisu babske price!

bijeli stafordi su nesto rijedji, i upravo zbog svoje osjetljivosti ih uzgajivaci jako rijetko koriste u uzgoju
sama boja zapravo nije probem, vec je problem PIGMNENTACIJAtj. svijetle oci, ruzicasta njuska, bijelo oko ociji- to itekako ima veze sa zdravljem

obicno su takvi psi dosta osjetljiviji(npr. na sunce) i skloniji bolestima

samo treba razlikovati bijele staforde s dobrom pigmentacijom (taman nos, "nasminkane" oci (imaju crni rub kapaka), tamno pigmentirana sarenica) od bijelih (ili "fawn" tj. "svijetlo smedjih") koji imaju losu pigmentaciju (npr. plave oci, (djelomicno) ruzicastu njusku...)

losa pigmentacija ukazuje na slabljenje cijelokupnog organizma i nikako ih se nesmije koristiti u uzgoju!
mogu biti dobri ljubimci koji ce trebati nesto vise njege i paznje, ali nikako ih ne pariti1
Ques Staff is offline  
Odgovori s citatom