Pogledaj jedan post
Old 16.10.2011., 15:12   #3845
Jučer, posve neplanirano - Takenoko.

Mali ali lijepo uređen prostor. Suprotno mojim očekivanjima (pri čemu priznajem da je u pitanju bila čista predrasuda, jer mi većina lokala na Kaptolu ima neki pretenciozan štih) ugodna atmosfera, s naglaskom na iznimno simpatičnog konobara koji nas je posluživao.

Uzela sam Kyoto sushi menu (Age-ebi maki, pikantne rolice od tune, sashimi tuna i losos). Nisam ni blizu stručnjak za japansku hranu (prije sam potpuni amater i svega sam nekoliko puta jela sushi, koji je znatno varirao u kvaliteti od iskustva do iskustva), no sve mi je bilo savršeno, osobito pikantne rolice od tune. Jako fino, puno okusa i malo vizualno remek djelo na tanjuru.
Ostatak društva je također jeo sushi (kolegica isto što i ja, kolega nešto drugo no, iskreno, ne sjećam se točno koji menu) i piletinu s kozicama iz woka - i također su svi bili jako zadovoljni.

Pjenu od sezama sa sladoledom od zelenog čaja (kojom smo na račun kuće počašćeni nakon večere, što je bila totalno neočekivana gesta ) ne mogu opisati riječima - samo zbog toga bi se vratila gore. Prefino.

Cijene su visoke (s obzirom da je kolega gentlemanski platio račun poštedjevši nas ostale uvida u brojke, ne znam koliko je točno sve koštalo, ali s vinom (pili smo Sivi Pinot Adžić) pretpostavljam da konačna brojka nije bila mala, jer se cijene svih sushi-menija kreću oko 130-170kn), no s obzirom da je meni to hrana koju jedem povremeno iz gušta, a ne svakodnevno, svakako ću se vratiti kad se ukaže prilika, nadam se uskoro.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'

Zadnje uređivanje samotna šetačica : 16.10.2011. at 15:21.
samotna šetačica is offline