Pogledaj jedan post
Old 29.05.2012., 21:50   #971
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Kod liječenih alkoholičara i osoba koje imaju problema s alkoholom su ključne dvije stvari:
1. apstinencija
2. promjena stila života i ponašanja

Ovo pod dva se odnosi na tvoje pitanje. Dakle, ako smatraš da ćeš posrnuti i napiti se, nemoj ići.
hvala, u pravu si. nisam liječeni alkoholičar ali mislim da imam problem sa alkoholom. kroz godine cuganje vikendom do besvijesti (10 godina). dobio dijete i živim skladan obiteljski život. sve bi bilo idealno da nema nekog đavla koji uđe u mene otprilike jednom u 2 tjedna ili ajde 3 puta mjesečno. otiđem na kavu, vratim se skoro pa po četiri. onda mi je muka 3-4 dana (nemam neke klasične mamurluke nego me peru neki strahovi da poludiš), ne spavam kako treba, preznojavam se i stvarno ono problemi sa psihom. zbog takvih stanja sam se i nekoliko puta posvađao sa suprugom. jedino rješenje je da ne hodam nikuda gdje se pije. meni nema jednog piva. ili barem 10 ili nijedno. i zadnji uvijek moram doma iz birtije. sve je počelo tako da sam se ljepše osjećao nacugan. usađen osjećaj manje vrijednosti se izgubio i postajao sam neki tip koji sam potajno želio biti. svi mi se smiju, svima sam frend, sve je super... da bi sada shvatio da su mi se možda smijali jer sam bio pijan, da sam bio svima frend jer sam sve ja želio upoznati na šanku, a super je bilo do otrežnjenja. sada kada vidim kakav je to problem i kako prolaze ljudi oko mene koju piju previše, odlučio sam prestati s time. ne želim da mi dijete vidi oca u stanjima u kojima sam ja znao svojeg gledao. ne želim da mi dijete ispašta zbog nečega, a tome bi mogao biti uzrok alkohol. al kad ne znam piti umjereno. a onda je problem naše jebeno društvo. kakav si ti to tip ako ne piješ? jel možeš doći na feštu, a ne piti? ne možeš. nikud ne možeš da ne piješ, jer svi piju, a nikog to ne smeta ni malo. mene smeta, a ne želim izgubiti baš cijelu ekipu. al izgleda da ću morati. makar sam već sada papak prema nekima jer naravno ja ne mogu cijeli i svaki vikend lokati uokolo. jel problem u alkoholu ili možda i dublje? ili jednostavno ne piti, pa će svi problemi nestati? kako se vi nosite s time? hebem ti probleme...
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom