Pogledaj jedan post
Old 02.04.2010., 23:43   #102
Zdravo!

Pred dva tjedna sam uocila 2 bradavice na medjici. Otisla sam ginekologu i evo sto kaze: siljasti kondilomi, prenose se samo spolnim putem, kondom nije potpuna zastita jer se virus HPV-a moze nalaziti i u stidnim dlakama. Terapija: mazanje Condyloxom 5 tjedana pa kontrola. Ako ne prodje, onda paljenje (u Medicu u Rijeci 400kn). No medjutim, pred 2 tjedna su bile 2, a sad ih je 7-8. Za godinu dana moram napraviti tipizaciju da se utvrdi je li virus jos uvijek u tijelu (tj. on uvijek ostaje u tijelu, samo je bitno je li jos uvijek aktivan, tj. prenosim li ga jos uvijek, a kako kaze: nakon godinu dana bi virus trebao prestati biti aktivan). Najcudnije je to sto sam dosad spavala samo s jednim deckom, s kojim sam u vezi, i sto se on pred par mjeseci testirao na sve spolno prenosive bolesti, plus HPV posebno, i bio je negativan. A jucer je i on dobio 1 bradavicu (kondilom). Nisam ga prevarila, a nije ni on mene (ginekologica nas je ispitivala), te nijedna njegova bivsa nema i nije imala nista slicno niti blizu tome, te ginekolog zakljucuje da postoji jos jedan jedini nacin prenosenja: majka u trudnoci je prenijela na mene (na kraju je ispalo da je ta mogucnost velika), a onda je virus u meni mirovao koliko sam stara i tek sada (padom imuniteta, najvjerojatnije, ali i inace nije bas naj) je doslo do izrazaja. Dobila sam cak informaciju da inkubacija traje 3 do maximalno 8 tjedana. Onda smo decko i ja imasli spolne odnose nakon moje mjesecnice i tada sam ga zarazila; dobio je bradavicu 2 tjedna nakon sto sam otkrila svoje. Ginekologica je naglasila da se pokusamo ne sexati da ne stvaramo ping-pong efekt.

Je li netko od vas palio kondilome? Gdje se daje lokalna anestezija? Boli li? Kako izgleda nakon "zahvata" i koliko dugo bole rane od spaljivanja?

Pozrdav
__________________
Da Da izam
Mila Vasilijeva is offline  
Odgovori s citatom