Pogledaj jedan post
Old 07.11.2006., 20:46   #15
Quote:
spoki007 kaže:
dakle,idemo iz pocetka....

kuca mi je visoka prizemnica sa podrumom ispod cijele kuće,ozidana šupljim blokom debljine 30cm, i površine je 80m2(prizemlje) i 80m2(potkrovlje),za sada ce biti samo ožbukana iznutna....

pa me zanima:
1.koliko kW mi treba biti pec za centralno na drva(bez onoga zasto drva a ne plin!!!),i koju eventualno predlazete za best buy?
2.koliki promjer dimnjaka da stavim(od podruma do vrha kuće je 10m)?
3.koliko bi me postavljanje centralnog kostalo,ali samo materijal(bakrene cijevi ili crne cijevi?afkors best buy jer nema se previse novaca),jer mi je punac majstor?

tnx
1. Ako uzmeš peć sa previše kW moraš ju prigušivati, temperatura dimnih plinova pada ispod 60-ak stupnjeva C i cjedi se kondenzat u dimnjaku i peći.
Mislim (ako ne griješ podrum) da ti ne treba ni slučajno više od 35kW.
(također za koju godinu možeš staviti termo fasadu i onda je i to previše)
2. Dimnjak, ako će biti peć na drva minimum 18cm (po mogućnosti Shiedel ili slični). Ako štediš na dimnjaku može ti se vratiti za koju godinu.
3. Centralno sa bakrenim cjevima poskupljuje iz dana u dan radi rasta cijene bakra na svjetskom tržištu, pa ako još nisu gotove glazure naj jeftinije su one cijevi plastika-aluminij-plastika iz koluta i sprovedi ih kroz glazuru. Metar Cu fi 15mm je oko 30ak kuna, a metar te cijevi (kojoj baš ne znam ime) fi 16mm je oko 10kn.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline