Pogledaj jedan post
Old 21.05.2009., 10:49   #8
Moram dici ovu temu zbog jada i cemera koji trenutno osjecam.

Eto, trenutno sam poslovno u inozemstvu i imao sam priliku razgovarati s jednim mladim rumunjem koji takodjer voli automobile. Decko vozi bmw tricu, 2000 godiste i dofurao si ga je iz njemacke prije 2 godine.

Tamo ga je platio nekih 7 milja, a na kraju ga je dosao nekih 8 milja eura.


Slijedece godine planira kupiti mercedes E-klasu. Posto smo zajedno smjesteni smo malo surfali po mobile.de i ima modela koji ne izgledaju sumnjivo 2003 godina za nekih 12-13 milja.

OK, lik se lozi na premium brendove, ne krivim ga. Nemam nikaj protiv.

Gledam aute iz svog cijenovnog podrucja interesa (oko 10000 milja) i covjek se stvarno iznenadi kakva vozila moze za te pare u dojcladnu kupiti.

Da ne bi mislili da sam otkrio toplu vodu, ali ne mogu da se ne zapitam da li su Hrvati stvarno takva sirotinja ili jednostavno imamo vladu koja ugnjetava i uzima danak gdje god se vidi mogucnost da bi deviza mogla napustiti zemlju, a obican covjek ustedjeti koji euro (pozamasnu svotu cak).

Osobno sam gajio neke nade da cemo ulaskom u EU konacno imati otvoreno trziste koje ce prodisati punim plucima, pa da covjek doveze auto za pristojne novce. Utjecaj europskog (njemackog) trzista bi definitivno srezao cijene i na nasem trzistu.

Ali bojim se da od toga ne bude nist. Hrvatska nije duzna odreci se trosarine ni u kom pogledu jer svaka clanica EU ima pravo zadrzati trosarine kako im odgovara (barem kad su rabljena i nova vozila u pitanju), a bogami ni pdv-a. Carine smo ionako oslobodjeni za aute proizvedene u EU. Pih...nes ti carine, strasna stvar.

Jebiga...

Rumunj (s upola manjom placom) ce voziti bembaru za 10 milja eura, ja cu istu platit 17 milja ako se odvazim na kupnju u DE ili cu je kupiti u hrvatskoj za 20 milja.


Ispricavam se na dizanju ove teme, ali pao sam u depresiju
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline