Tema: Avokado
Pogledaj jedan post
Old 04.05.2005., 20:10   #9
Quote:
tridi kaže:
Ovako:
u košticu avokada zabosti(negdje oko sredine-po okomitoj osi) tri čačkalice,tako da se može staviti NA ČAŠU,pa kad se nalije voda u čašu,koštica je do pola u vodi.
Uh,nadam se da sam uspjeo ovo objasniti.....
Koštica će baciti korijen za petnaestak dana....tada se presadi u zemlju.Nikada nisam čuo da je tako narasla biljka imala plodove.
ANANAS- svježi i zdravi ananas-odrežete zeleni dio sa malo samog ploda (oko centimetar u plod),kao i kada ga čistite za jesti.To se stavi u teglu sa zemljom,tako da zemlja prekrije dio ploda.Zalijevati normalno(ne prevlažno).Nakon nekog vremena će početi bacati nove listove.....isto neće biti ploda.
Nekidan sam u grejpfrutu našao košticu koja je počela klijati.....stavio sam je u zemlju....zgodna biljka,i brzo raste.Isto ne očekujem plodove....
d
ja sam ga tak na čačkalicama držao dok cijela čaša nije postala ispunjena korijenjem (cca 2 mjeseca). grejp nisam sadio, ali pomelo jesamo - niklo ko ludo!

btw avokado je i meni odvratan i kupim ga samo s vremena na vrijeme radi sadnje.

e još nešto: može li se ono čudo iz manga sadit? ja sam probao, al nije baš htjelo
x-type is offline  
Odgovori s citatom