Pogledaj jedan post
Old 01.04.2009., 12:57   #13
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Joj ja se užasavam bilo kakvih operacija... ma i odlaska zubaru, a kamoli vađenja krajnika... ali znam da ću se morati suočiti s tim.
Pripremi se za slijedeče

Nakon šta se smjestiš u bolničku sobu dat će ti nekakav lijek kojeg se mora popiti bez vode, a dan prije operacije se nesmije ništa jesti cijeli dan
Nakon što u piđami dođeš u pratnji sestre u operacijsku salu ko da ideš na stratište, skineš gornji dio pidžame, legneš na uski ležaj, pa ti ruke padaju, pa ti ih oni zavežu, lupe ti par puta po veni na ruci i uguraju nastavak za iglu i zaljepe flasterom
Srce ti počne ići ubrzano, bum, bum, bumm, nakon toga ti anesteziolog/nja ubrizga anesteziju, i pita te jel si pospan, ti veliš da nisi, onda baba ugura još preostalu anesteziju i ti se smiješ misleći da ne djeluje i onda se više ničega nesjećaš do kad se odjednom propudiš kad te dvoje sestara/tehničara bace ko vreću na krevet, onda se naglo digneš i sispljuneš lokvu krvi, narednih minuta samo pljuješ krv u velikim količinama i potrošiš tonu krvavih maramica,
nakon što izgubiš ko zna klko krvi na operaciji i naknadno slijedeći problem je kad ti dođe rodbina nemožeš progovoriti ni a ni be, nego moraš komunicirati pisanjem pisama, narednih dana imaš visoku temperaturu i bolove, dat će ti sestra injekciju u dupe, ako ne želiš onda će pozvati doktora koji će tupiti
Najbolje ti je nakon dva dana otić na svoju ruku doma ako nije privatna jer su bolnice očajne i strpat će te s još likova s ko zna kakvim bolestima jer nemaju kreveta koji će hrkat po noći
Naravno roditelji će te plašit da imaš nešto još u ustima šta doktor treba izvadit, da se nebi pokupila, a ti ćeš to stvarno pomislit jer ćeš imat osjećaj da su ti u grlu zabodene dvije igle sa svake strane
Treba piti kefira da ti ne ode želudac od kiselina od izgladnjivanja, bolnica ti da samo čaj kojeg su napravili od vrča vode i jedne filtar vrećice i par keksa koje nebi mogla prožvakat ni da si zdrava
Na kraju pitat ćeš se šta je doktor radio dok te nije bilo u svjesti, to sam se i ja pitao, osim šta sam vidio usisaljku kojom tu uvlaći izkrajnika drugo sam mogao samo nagađat, vjeojatno su se smijali i zbibvali pošalice dok sam ja mrtav ležao
Itd, itd, neda mi se više pisat...

Zadnje uređivanje ico1 : 01.04.2009. at 13:06.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom