Pogledaj jedan post
Old 07.05.2007., 22:00   #5
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Moj gastritis nije bakterijski, pa se pitam otkud mi tolika kiselina. Malo sam slaba na slatko... možda je to.

Maslinovo ulje obožavam, kao i salate, pa ga uvelike trošim. No, zadnje dvije godine hranim se, po nuždi, kod svekrve koja kuha izvrsno, ali domaće... hrana teža i masnija no što sam navikla. Tu bi mogla biti caka. Prije toga sam godinama njamala salate u kombinaciji s tunom ili mozzarelom.

Sad sam si maslinovo dofurala na posao i malo dolijem na ručak upravo zbog želuca i kamenaca. No, pročitala sam na netu da maslinovo koriste za izbacivanje kamenaca na domaći način, pa sam se malo prepala. Izbacivanje bi ipak trebalo uz liječničku kontrolu, baš zbog mogućnosti začepljenja kanalića.

No, ja bih ipak na laparoskopsko uklanjanje jer me brine to što mi podivljaju (dva puta u dva mjeseca), iako nisam cura od roštilja. Ne želim živjeti u strahu od novih napadaja. Zadnji, prije par dana, je trajao 24 sata intenzivno; nepodnošljiva bol i mučnina u želucu (išla sam na silu povraćati da se smiri, ali beskorisno i nisam sklona povraćanju). U tih 24 sata sam potrošila 3-4 Spasmexa i 2 Voltaren Rapida, ali skoro nikakve pomoći. I da, 10-12 proljevastih stolica.

Sad izgledam anoreksično i molim Boga da se ovo više ne ponovi. A draga mama se cijeli život bojala da ću biti anoreksična jer slabo papam. A volim papati, samo to radim na sitno.
a jesi probala prekontrolirat stitnjacu? i ja sam imala osjecaj da su mi gastritis zapravo smirili hormoni, a ne trojna terapija (dragi je imao bakteriju pa je mozda moj nalaz zato bio pozitivan, tak su mi to objasnili).

sto se tice operacije, ako mislis da si spremna, zasto ne? meni je samo zao da kod nas vise ne rade samo vadjenje kamenaca nego moraju vadit i zuc .

ovo sto sam ja citala kaze da maslinovo "topi" kamence, ne da ih tjera van. ali kao sto rekoh, to je narodni lijek pa ne smijemo nista tvrditi.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom