Pogledaj jedan post
Old 07.02.2006., 14:40   #11
Quote:
MangoAnanas kaže:
Ako ti 20 lijekova nije pomoglo, jesi razmisljao o elektrostimulativnoj terapiji?

Te@
Stvarno, Vilko i mene zanima je si li probao sa EST-om?
Imam jednu poznanicu koja se godinama borila sa depresijom i promjenila je niz terapija i antidepresiva, ali tek nakon EST-a je došlo do značajnog poboljšanja.
Eto kao sta sam obecao danas sam imao posjetu kod psihijatra kao i uvjek prvo mali razgovor informativno o nasoj familiji, i onda sta je novoga sa Vericom mojom suprugom i onda ostaje oko 40 minuta za samo moje probleme i pitanja jer to je tako uvjek.
Spomenuo sam Forum i pisanje i problemi koji dodju kada pisem istinu…nasto moja supruga kaze “ja mu kazem da ne pise i otkriva svoje probleme,trebali bi vidjeti sta sve pojedine osobe ne pisu i kako ga zovu zabusantom i da laze”….

Originalno je i bila ideja psihijatra i klinike za bolove da idem uveden u pisanje i da pisem i isto nastavim osim samo posao kao prije koji vise nisam sposoban raditi,da misle da bi nastavio TAFE ili univerziti za starije….jer bi to bilo najbolje u mojem slucaju samo kao Hobby…i tako sam napravio 18 mjeseci uni …dok vise nisam mogao radi sve vise bolova i rastresenosti.

1992 March sam prvi puta video psihijatricu, bio sam prvi i eto 14 godina kasnije i za ostatak od zivota cu je trebati.

Spomenuo sam sve depression tablete koje sam uzimao i kako smo mjenjali i zasto….neki su bili zahtjevani od klinike za bolove da pokusamo sa njima “da l ice djelovati na bolove…na nervni system……sa vrijemenom smo elimenirali sve koje je klinika trazila i ostao sam sada na Laxapro, koji ima svoje dobre kao i lose strane.

Govorili smo o mojem panic stanju koje se jos i danas ponavljaju, isto kao i anxiety koje je prisutno cijelo vrijeme…ali je donekle kontrolirano sa Rivotrilom ili Clonezapenom…ja imam otvorene ruke koliko trosim izmedju 2-3mg…prema kako se osjecam….ako smanjim na manje odmah se primjeti moje ponasanje i supruga vec znade i pita da li si preskocio ili zaboravio.

Bio je period prije godinu dana kada sam polagano smanjio antidepressant i Rivotrol sta me je dovelo do veoma neugodne situacije i nikada vise ne bi to ponovio, jer skidao sam antidepresant mnogo puta polagano kada sam prelazio na drugu vrstu,ali nikada nije bilo kao ovaj puta….odonda sam dao rijec psihijatrici da vise nikada ne cu vise “isprobavati sta mogu a sta ne”.

Tako da smo danas ponovo presli preko svih lijekova i ja sam pitao da smo prije govorili o EST, i da se ne sjecam vise sta je bio odgovor.
Kazala mi je ovako “osobe koje ne respondaju ili veoma lose respondaju na antidipresant su veoma rijetko slucaj za ENT…i da u zadnjih 14 godine privat prakse /jer radial je za drzavu prije/ samo je imala 3 slucaja koja su imala EST.

U svakom slucaju ja respondam veoma dobro ,ali smo mjenjali cesto radi “klinike za bolove”razlicite i da vise ne mjenjamo ostaje kako sam sada, makar ona misli da sam bio najbolji na Paroxetine, ali ja sam ga zelio promjeniti poslije zadnjega sa “klinike za bolove”….a ja kao bolesnik sa Aranchnoiditis i sa dvije operacije na kicmi ne dolazim u obzir uopce niti za pomisliti za EST….bilo bi previse mogucnosti ozljede zastiticnice nerva.

I eto tako ostajem iako drugi forumasi misle na previse lijekova samo na sta je potrebno i jos ne pokrivam nista za bolove….jer paracetomol & panadeine Forte nisu dovoljno jaki…ali dosta da mi stede za stomak.

Izvinjavam se na duljini, ali ne moze se samo tako odgovoriti ,jer sve je dosta povezano…kao sta se vidi na slijedecom linku:

http://www.geocities.com/vilimkov/image19.jpg

I eto mene u Adelaidu je srijeda8/2/06, poslije polanoci.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom