Pogledaj jedan post
Old 25.02.2010., 12:49   #1
Savršena vjenčanica - prema građi tijela

Prelistala sam stranice ovog podforuma i nisam pronašla da se o ovome razglabalo, a vjerujem da puno cura muku muči odakle uopće krenuti. Kako znati koja je vjenčanica najbolja za sitne cure, koja za visoke, kako uravnotežiti široke bokove ili pak naglasiti nepostojeći struk

Naravno da je svaka od nas jedinstvena i da ne postoji univerzalno pravilo koje će odgovarati svima, ali ne bi bilo na odmet imati na jednom mjestu okupljenje savjete i iskustva u odabiru savršene vjenčanice za određenu građu tijela. Možda ste se opekle jer ste se zagrijale za kroj vjenčanice koji vam nikako nije stajao ili ste pak ostale oduševljne haljinom za koju ste mislile da će na vama biti čisti promašaj.

Više glava je mudrije od jedne i zašto si ne bismo međusobno pomogle kod određenih dvojbi, nesigurnosti ili ako netko jednostavno nema nikakvu ideju odakle krenuti?

PRAVILA TEME:
U naslov posta, ili pak u samom postu, naznačite građu tijela i visinu/težinu, neku specifičnost radi bolje preglednosti teme!

Chat kao takav je valjda dopušten u granicama normale koji određuje moderator! Dakle, konstruktivnost i savjeti su na PRVOM mjestu.

VRSTE GRAĐE TIJELA, OBLICI:
Pješčani sat – popularno zvano 90/60/90, izražene i grudi, i struk i bokovi (najzahvalnija građa)
Kruška – uži gornji dio, uži struk, jači bokovi, guza
Jabuka/breskva – jači središnji dio (cice, struk, bokovi), mršavije noge

DETALJI
koji nas čine jedinstvenima i bitno mijenjaju percepciju građe tijela i kome šta stoji:
- visina, široka/uska ramena, kratak vrat, kratke/patkaste noge, kratak trup/dugačke noge, širok/nenaglašen struk, plosnata guzica, nečist (prištav) ten, izražena dlakavost, pogrbljena ramena....

GENERALNI SAVJETI:

VISINA (hrvatski standard):
Niske cure (ispod 160 ) – izbjegavati predimenzionirane detalje (veliki šeširi, ogromne ruže na dekolteu, široke mašne na leđima)
Prosjek (161 – 170) – ovisno o građi tijela je sve dopušteno
Visoke cure (171 -180) – ovisno o mladencu, sve je dopušteno ovisno o građi tijela
Jako visoke cure (182 +) – vodoravni volani i nabranost jedu visinu

TEŽINA:
Naginju mršavosti: ako same sebe žele malo zdebljati: birati punije materijale, voluminozne
Vitke: ah te sretnice
Prosjek, žene s oblinama: Pronaći atribut koji se želi posebno istaknuti
Punije žene: izbjegavati saten i materijale koji se 'ljepe' na tijelo, uravnotežiti jači dio tijela s ostatkom, izbjegavati pune i teške materijale


E sad, dalje je najbolje čuti pojedinačne slučajeve, ponuditi vlastiti savjet, viđenje, zatražiti pomoć... U svakom slučaju, vjerujem da uz toliko udavača na ovom forumu se mogu skupiti nevjerojatno korisni savjeti koji će novim curama biti od velike koristi!

Što se slika tiče, moram zamoliti moderatoricu da odredi koliko i koje velične slika smijemo stavljati.

Ovo je samo mali početak, ali ne bih voljela uniformirane odgovore nego vlastita iskustva. Ono: Ja sam mala debela, ali mi je iznenađujuće dobro stajala raskošna haljina s velikom ružom. Ili, inače nemam neki uzak struk, ali haljina tipa XY mi ga je nekako virtualno stvorila...

Nadam se da će biti odaziva jer mi se ovakva tema zaista čini praktičnom i korisnom

Zadnje uređivanje Cordelia : 25.02.2010. at 22:47.
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom