Pogledaj jedan post
Old 07.12.2006., 16:50   #8
Evo da se i ja malo oglasim jer sama baš i ne znam kako rješiti svoj problem. Naime meni je gastroenterolog dijagnosticirao nealkoholni steatohepatitis (koliko sam uspjela saznati, malo žešći oblik masne jetre). Ne pušim, ne pijem alkohol, imam nakon trudnoće zaostalih desetak kg viška, a jetreni nalazi, točnije GGT mi u zadnje dvije godine nije pao ispod 70 (normalno je mislim do 35 za žene), a rastao je i do 350 (posljednje vađenje krvi 251). U trudnoći su nalazi bili normalni.
Doktor mi je rakao da bi trebala malo smršaviti i da svakodnevno pijem kompleks B vitamina. Po njegovom držanju ne bih rekla da je zabrinut, a i meni je rekao neka ne brinem. Lako je njemu reći, pogotovo kada sam pročitala da mi se zbog ovoga povećava rizik da dobijem cirozu.
Prije ovog doktora, bila sam kod drugog gastroenterologa koji nije imao pojma što mi je, ali mi je preporučio silimarin. Inače radila sam ultrazvuke nekoliko puta, sve je u redu. Sve je uredno osim GGT-a. I kolesterol mi je na gornjoj granici (5).
paro is offline  
Odgovori s citatom