Pogledaj jedan post
Old 16.11.2010., 09:08   #4903
Quote:
BeckiStudent kaže: Pogledaj post
..... Interesuje me a to nikako da nađem, kako se bolest ponaša sa godinama? Da li slabi ili se intenzivira ili je i to individualno i bez pravila kao i sve oko ove bolesti.

....
Naime, kod Prnjavora se nalazi Banja Kulaši. To je nedaleko od mene i ja sam tamo išao redovno svaki dan na kupanje( jednom dnevno, tri sedmice).
Osim tjemena glave nakon dvije sedmice rezultati su bili vidljivi (psorijaza se povukla sa laktova i dlanova a sa stidnih predjela potpuno). Smanjila mi se i zategnutost kože na tjemenu ali je psorijaza ostala. U svakom slučaju bilo je prijatnije i iritacije su bile manje. Povratkom u Beč stanje se opet malkice pogoršalo s obzirom na ubrzani životni tempo i neke životne dileme sa kojima se susrećem. Samo da napomenem da je Banja Kulaši u očajnom stanju što se tiče smještaja i čistoće. Ako nekog zanima, radije neka se raspita o privatnom smještaju u obližnim kućama i neka dolazi redovno na kupanje, dva-tri puta dnevno. Cijena smještaja u kućama je 25 KM (to uključuje 3 obroka) i ljudi sa kojima sam razgovarao su bili jako zadovoljni.
Cijena jednog kupanja je 5,50 KM. Ako zanemarite luksuz, možete se tamo fino provesti u idili bosanskog sela potpuno odsječeni od svijeta.
Link: http://www.banja-kulasi.info/index.php



Dragi moji, nadam se da sam vam iole pomogao, zaista znam o čemu pišete i želim vam sve najbolje i što brže ozdravljenje. Ako neko ima savjet za borbu protiv psorijaze na tjemenjači, bio bih mu/joj jako zahvalan ukoliko podjeli svoja iskustva sa mnom/nama.
Dobro došao

Kako će se psorijaza razvijati je skroz individualno i teško se može predvidjeti.
Lako se može dogoditi da se u jednom trenutku sve povuče (obično nakon terapije, promjene stila života, intenzivne njege kože i sl.), pa se nanovo javi tek za par godina.

Moja djevojčica ima psorijazu od svoje 2.godine (sada je 4,5). Za vlasište nam se odlično pokazalo bademovo ulje koje joj obilno utrljam i ostavim preko noći, te onda sutradan operem Kertyol PSO šamponom od Ducray-a (kupuje se u ljekarnama u slobodnoj prodaji).

Ja sam isto razmišljala otići s njom u Banju Kulaši, drago mi je da imam nekoga koga mogu pitati za iskustvo.
Gledala sam slike na netu pa mi je izgledalo skroz OK. Kada si ti bio? Možda su preuredili?
Gerta is offline  
Odgovori s citatom