Pogledaj jedan post
Old 28.09.2007., 20:23   #14
uh, oh, skuzih da dugujem izvjestaj
ako se jos budem sjecala ...

vitalac (vidova gora) - otisli mi na vidovu goru dvaput na izlet. jednom je bilo tako maglovito i oblacno i zima da smo se slikali (a na slikama dvoje zabundanih se jedva nazire kroz maglu) a drugi put je bilo vedro i suncano, prekrasan pogled i slike nas prakticki u badicima s pogledom na zlatni rat. (napomena: ovo nije offtopic, samo uvod.)

slike savrsene za one fore "before and after".

prosli kraj "konobe", bila je poluprazna, malo smo postajali na terasi, izasla neka curica i pitala nas "izvolite". dragi kaze, sto imate. a ona kaze meso na rostilju i nista vise. nije nas impresionirala pa smo se zahvalili i otisli malo prosetat. dok smo se udaljavali, culi smo kako ju je neki cica poceo zvati da sto radi vani, da ima bit tamo gdje su joj rekli i svasta jos nesto. bas onako zlikovski. pa taman da mu je vitalac zlatni kod takvog covjeka ne bi jela. sorry, saharun.

vinotoka (supetar) - zgodno mjesto, al zavrsismo u lijevom (koji vise lici na restoran), a ja sam ceznutljivo pogledavala prema desnom (konobasti). jako soc-kom ugodjaj, konobari tak, nikakvog posebnog truda, klopa onak. not impressed. nije bilo lose, ali stvarno nista posebno. sorry, alice.

park prirode (sutivan) - prosli, park je bas fora, nismo jeli.

tomic (humac) - fenomenalna hrana, janjetina sa spice, sir (zakljucila sam da mi je bracki sir - a probali smo sigurno 5-8 raznih vrsta, u svakom restacu drugaciji - milijun puta bolji od paskog samo kad bih znala kako doci do vece kolicine za doma), prsuti, masline (na bracu se svugdje jedu fantasticne masline) al su nas nakon glavnog jela potpuno ignorirali, tako da sam jedva namolila desert (rekli su da vise nicega nemaju, al su mi ipak ponudili skutku s medom - prefenomenalno ). htjela sam naruciti i prosek za kraj, ali ni to me nitko nije pitao, a zaboravili su mi donijet i aperitiv . osjecala sam se tako popljuvano i isfrustrirano da sam se rasplakala u autu na putu natrag (nikad se ni u jednom restoranu nisam osjecala tako jadno) i unatoc fenomenalnoj klopi nismo se vracali tamo. da, moram napomenuti da smo dosli u normalno vrijeme i odmah na pocetku rekli da smo culi lijepe stvari o njima i da namjeravamo doci opet.

nono ban nam je na kraju postao "omiljeni" restac, iako je bio malo skuplji (ne znacajno skuplji od ostalih). jeli smo biftek, janjetinu, skampe i sve je bilo odlicno, a oni ljubazni do bola. i lijepi ambijent i terase.

konoba toni - valjda smo kasno dosli (drugi dan nakon sto smo stigli, zaglavili na plazi pa smo kasno i krenuli jest), dobili neke okrajke od janjetine, ko podgrijane neke ostatke iz pecnice. jedino su sir i masline bili bas jako fini, inace bismo se osjecali prevareno.

na bracu se dosta jede janjetina, tako da sam nakon nekog vremena stvarno pozeljela ribu, ali nisam znala kuda otici, pa smo opet poslusali mariettu - i otisli u gumoncu. dobra im je bila salata od hobotnice, dragi uzeo neku bijelu ribu, a ja srdele (to mi je totalno bila opsesija), on (koji btw bas i ne smeka ribu) bio prilicno zadovoljan, ja tak.

- nastavak u sljedecem broju. -
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom