Pogledaj jedan post
Old 05.05.2009., 21:07   #3
Thumbs up

Bok Hegedus,

imam isti problem kao i ti. Već dugo razmišljam o toj protezi, jer mi je već dosta "negledanja" ljudima u oči, jer mislim da svi vide moje "oštećeno" oko. Vjerojatno si mislio na ljuskastu protezu (ona se koristi u okolnostima kada je oko još u glavi .. tj. nije odstranjeno u cjelosti). Ta proteza ti izgleda kao pola izdubljene očne jabučice (ostavlja se mjesto za tvoje oko), i ona ti se stavlja u oko tako da ti prekrije cijeli prednji dio jabučice, i pomiče se kako se miče i tvoje oko. Ja sam je isprobala kod dr.Popijač u Varaždinu, i prvi osjećaj mi je bio prestrašan.. kao da mi je netko ugurao tenisku lopticu u oko, i to je bio glavni razlog zašto sam odustala, a osim toga čovjek mi je rekao i da mišić vremenom atrofira od nošenja te protezice, pa sam se prepala i odustala. Međutim.. sada ponovno razmišljam o njoj.. Cijena ti je oko 1500 kn. I ona se izrađuje i boja kako bi bila što sličnija tvom drugom oku. Meni je dr.Popijača predložio moj oftamolog jer on navodno "oslikava" najljepše. Međutim, ordinacija mu je tako jadna i očajna, da meni baš i ne ulijeva povjerenje.. Tak da bih možda išla i negdje drugdje pogledati.
Ja ti poznajem nekoliko ljudi s očnim protezama, i uglavnom su prilično neprimjetne i uvjerljive.. (od poznatih znam da Krunoslav Kićo Slabinac ima jedno umjetno oko - ali cijelo oko, i uopće mu se ne kuži, jel tak?). Ajde molim te ak ti saznaš za neko mjesto gdje se mogu još nabaviti te protezice, javi.. Sretno!
Anya33 is offline  
Odgovori s citatom