Pogledaj jedan post
Old 30.09.2013., 14:42   #125
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Dosta uzroka može biti odgovorno za navedene tegobe, bez detaljnijeg uvida u kliničku sliku, sve se svodi na nagađanje
S obzirom kako navedene tegobe vremenski povezuješ sa promjenom u načinu kretanja,tj.stajanja, postoji mogućnost kako je uistinu ta činjenica odgovorna za navedene tegobe, no, moguće je i kako se radi o nekom poremećaju&fiziološkoj varijanti koji je prisutan od ranije (to ne mora biti ništa ozbiljno&opasno ) pa je sad "izronio na površinu" zbog navedenih promjena.

Adekvatno educirana osoba bi mogla na osnovu tvoje građe ( sa posebnim osvrtom na zdjelicu, lumbosakralnu kralježnicu...) te na tvoju posturu (dakle,dok stojiš) dati neke korisne savjete kako to izbjeći te event. po potrebi preporučiti ciljanu med.obradu i/ili terapiju.

Stojiš li možda u neadekvatnoj obući (prvenstveno mislim na obuću sa (pre)visokom petom, dakle, viša od cca 2.5cm)?
Prethodne ozljede&oštećenja donjeg dijela leđa, zdjelice?

+još niz pitanja...

Nekima pomažu neki oblici "pasivne gimnastike", npr. naizmjenična kontrakcija gluteusa 1-2min, pa onda naizmjenična kontrakcija bedara, listova stopala... više puta tijekom dana
Isto tako, možda mogu pomoći i aktivne vježbe za relaksaciju mišićja donjeg dijela leđa i zdjelice, te jačanje istih.

Činjenica kako tegobe popuštaju nakon mirovanja idu u prilog kako se radi o nekom nekom neugodnom, ali najvjerojatnije dobroćudnom "poremećaju", s kojim ćeš vjerojatno morati naučiti živjeti

Ako potraje, i/ili se pogorša, svakako konzultiraj nadležnog ordinarijusa
Na boldano, ne stojim na petama, stojim ili u tenisicama s ortopedskim ulošcima (koje i inače nosim godinama) ili u anatomskim papučama koje sam kupila samo u tu svrhu...tako da bih obuću odmah isključila kao mogući uzrok

Ozljeda nikakvih nije bilo (osim koljena, ali ni to ne može biti razlog), osim lošijeg držanja, kralježnica mi je u vrlo dobrom stanju, nemam skoliozu ili bilo što slično, ali brine me to što postoje neke određene "točke" na bedru koje me bole, znam ih osjetiti čak i na pritisak dok mirujem

Može li možda biti problem u žilama pošto imam lošu cirkulaciju, a i genetski naginjem izraženim venama i kapilarama (mama mi ima problema s tim, ja ih u budućnosti mogu imati, a i ne moram, ali genetska predispozicija postoji)?
Lua is offline  
Odgovori s citatom