Pogledaj jedan post
Old 29.11.2007., 15:23   #77
Prenosi Enes ibn Malik r.a.da je Allahov Poslanik s.a.w.s rekao :”Sada ce se pojaviti jedan covjek od dzenetlija, pa se pojavio jedan ensarija cija brada je bila mokra od abdesta, a u lijevoj ruci je nosio nanule. Poslanik s.av.s. je ponovio isto i iduceg dana, pa se pojavio isti covjek kao i prvi put, pa kada je dosao treci dan Poslanik s.a.v.s je rekao ono sto je rekao prethodna dva dana, pa se pojavio isti covjek. Kada je Poslanik s.a.v.s otisao, za ensarijom je krenuo Abdullah ibn Omer r.a. govoreci mu :’’ Moj babo se na mene naljutio pa sam se zakleo da necu u kucu tri dana, pa ako mi dozvoljavas da se sklonim kod tebe, dok to ne prodje. Ensarija to prihvati, te je Abdullah ostao kod njega tri noci, ali nije vidio nikakav poseban ibadet, u smislu obavljanja nafila. Kada bi se probudio iz sna, samo bi spomenuo Allahovo ime i okrenuo se na drugu stranu i tako bi spavao sve do sabaha. Abdullah od njega nije cuo ruzna govora. Nakon tri dana Abdullah mu rece da njegov babo nije na njega ljut, vec je to sve izveo zbog toga sto je cuo Poslanika s.a.v.s. kako je tri dana uzastopno ponavljao isto, a potom bi se on pojavljivao, te je odlucio da vidi koje ibadete i hajirli djela cini, da bi i on to radio. No, nije nista posebno uocio. Ensarija odgovara:’’To sto si vidio to je to‘’. Pa kada je krenuo Abdullah,ensarija mu rece:’’Ali u meni nema podlosti niti prema jednom muslimanu, niti zavidim nekome kome je Allah dz.s. dao dobro’’. Pa je Abdullah rekao: “to je pravi razlog’’.
(Buharija, Muslim i Nesaija)
semek is offline  
Odgovori s citatom