Pogledaj jedan post
Old 27.01.2010., 23:05   #1719
"Recite mi samo još nešto", reče Harry. "Je li ovo stvarno? Ili se sve događalo u mojoj glavi?"
"Naravno da se događa u vašoj glavi, Harry, ali zašto, pobogu, mislite da je zbog toga manje stvarno?"
-J.K.Rowling, Harry Potter and the Deathly Hallows


- Slušaj, momče – nastavio je neznanac - ti si jedna malena, sanjarska ptičica željna promjena, nisi li?
- Možda jesam, a možda i nisam – petljao sam ja - odakle ti ideja da bih mogao biti?
- Odakle mi ideja? Iz pretinca za rukavice viri karta svijeta.
...
Dakle, kada zbrojimo dva i dva, ispada da si ti jedan maleni gad kojem je puna kapa svega. Plan ti je bio da se odvezeš do luke, parkiraš auto uz obalu i ostaviš vrata odškrinuta. Pa onda opališ Dylana
na najglasnije, zapališ džoint, rastvoriš kartu svijeta i promatraš brodove kako izlaze iz zaljeva. Jesam li u pravu?
Šutio sam.
-Hrvoje Šalković- Pravi se da ovo nisi vidio


Sve to divno vrijeme me nekako zaobišlo, vrijeme u kojem se energija čitave jedne generacije skupi u dugotrajan bljesak.
Kako da pronađem neko svoje vrijeme, kako da stvorim svoju povijest, svoj dugotrajan bljesak? Kako da ga prepoznam, imam li dovoljno pameti za to, imam li hrabrosti da ga pronađem i srca da ga osjetim?
-Hrvoje Šalković- Pravi se da ovo nisi vidio
__________________
...i pokupim sve, sjednem na voz, odem u drugi grad, brige i bol otkačim skroz, sjetim se da sam mlad...
pixxfix is offline  
Odgovori s citatom