Pogledaj jedan post
Old 27.05.2010., 16:23   #170
E ovako. Kao prvo u potpunosti podržavam kolegu cohkku što se tiče zavarivanja. Prije nekoliko dana sam dobio otkaz u Zagrebmontaži kao višak i zbog toga što nema posla, mada sam kod njih odradio dva mandata u Njemačkoj. Ja sam zavarivač već 18 godina i jedino što nemam je atest za TIG. Ta ista firma je tražila zavarivače prošle godine u masovnom broju da bi iste otpustili krajem godine i ovih dana a GREBATORI i MILJENICI šefova su ostali. Mislio sam da ću u toj firmi ostati na neko dugo vrijeme ali sad ne želim više čuti za njih. Nemojte se zavaravati da je satnia u toj firmi dobra. Svi imaju istu satnicu, što je greška, a različitu plaću dobiju. Nemojte srljati u školu zavarivanja ako nemate sigurnu firmu zbog posla, jer kao ˝novi˝zavarivač mala je šansa za posao zbog iskustva. Nemojte misliti da je zavarivanje lako. Ja bih rekao da je to više umjetnost. Tko VOLI zavarivati, a ima nas dosta, taj se tom poslu predaje u potpunosti. Ja trenutno nosim leće diptrija L+2,5 a D+3,0 što je od posla. To zaradite jer su velike temperature zavarivanja + godine staža = loš vid, što nemora biti ali je istina. I na kraju ista priča jel zna netko nešto za van ali da nije Njemačka pošto moram pauzirati. Poz svima.
crni mile is offline  
Odgovori s citatom