Pogledaj jedan post
Old 11.05.2010., 11:41   #8
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
evo par mojih savjeta koji meni pomažu da sjednem i zagrijem stolicu:

1. neka malo pogleda ljude oko sebe, koji su joj poznati, neka usporedi kako žive oni koji nisu završili fakultet, koliko rade, što rade i za koju plaću te kako provode slobodno vrijeme, a s druge strane ljude koji su završili fakultet, koliko oni rade, što rade i za koju plaću te kako provode slobodno vrijeme. to je mala usporedba mogućnosti koja može pružiti veliku motivaciju
2. neka si čvrsto zada ciljeve koje želi ostvariti na faksu, i za svaki ostvareni cilj neka se sama nagradi
3. isto tako kada ući, nakon svakih 1-2 učenja neka se nagradi sa malo odmora koji će provesti radeći ono što voli
4. bitno je da se za svaki uspjeh nagradi, ali i da bez uspjeha nema nagrade

meni su osobno motivacija i samonagrađivanje najviše pomogli u učenju, nakon nekog vremena uspjeha, dalje je sam od sebe dolazio jer sam bila toliko sretna i ponosna na sebe da mi više uopće nije bilo problem učiti, jer sam počela uviđati plodove mog truda
kako kad...kod mene u mjestu ima brdo ljudi koji NISU završili fakulete, ali su našli posao i, vjeruj mi, puno bolje žive od onih koji jesu ( a da ne govorim da za profesore sa diplomom nema posla )
__________________
''I think of myself as an intelligent, sensitive human being with the soul of clown wich always forces me to blow in at the most important moments...''
Jim Morrison
MortaL!s is offline  
Odgovori s citatom