Pogledaj jedan post
Old 01.02.2007., 14:03   #20
Quote:
GoRi kaže: Pogledaj post
ta tematika uvjek je aktualna, iako osobno ne vjerujem u postojanje duhova u gotovo svakom trećem starom selu u Baniji ima osoba koja ih doziva za cjelo selo i onda kruže priće. Kao čvrsti nevjernik i ismijavatelj te tematike bio sam pozvan od poznatih mi ljudi (čak dalja rodbinska veza iliti isto prezime) da prisustvujem jednoj takvoj seansi gdje se drveni stol bez vijaka i čavli sam diže u zrak i okreće i hrpu drugih stvari koje je cijelo selo vidjelo iako s tim nemaju veze. Kako sam tada bio nešto mlađi i u strahu da je sve to istina nisam došao gledati to, kratko rečeno usro sam se. I danas nevjerujem i tako če i ostati dok se osobno ne uvjerim u to, ma da mogu biti prisutan na toj seansi kad god poželim. Otiči tamo i vidjeti to ili ne pitanje je sad?

Što se razgovora tiće na relaciji seljaci-duhovi, uvijek govore kako su vezani uz skroz obične stvari kao kako je neko, jel mu dobro, jel mu žao, sječa li se..., šta radi, vidi li koga, loš život u selu al bit će bolje, misli li na njih...bla bla...
Uvijek sam si grunto da bi ja imao bolja pitanja da je sve to istina al eto, kao što rekoh ne vjerujem ili se ne usudim ili ono što si nekad gruntam da to vide samo oni koj u to vjeruju....
Mislim da je glupo to prizivanje duhova. I smiješno. Djetinjasto. Ali shvati da ima ljudi koji imaju "bliski susret" s duhovima bez prethodne najave. Dakle, na stranu bapske senzacije prizivanja duhova u nekakvoj banskoj selendri s ciljem postizanja nekakve seoske slave ili što ti ja znam čega sve ne. Ponekad se radi o tome da duh dođe bez tih senzacionalističkih sranja. Dođe i ode, a ti nakon toga ostaneš zbunjen i uplašen
diki is offline  
Odgovori s citatom