Pogledaj jedan post
Old 06.06.2007., 13:29   #10
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Daj malo objasni kaj misliš pod tim?
Moj stari LA300 ima zavojnicu pod poklopcem i modul paljenja izvana. Kaj je na tom to integrirano kao na mot. pili?
Motor je novi, pa nisam ga još otvarao. Na nacrtu sam vidio da struju i paljenje ima sasvim drugačije riješeno nego stari model, kakvog sam ranije koristio! Ima čak i dodatni izvod struje prema van, za nekakvu rasvjetu, ili slične potrebe. Čini mi se da je to dosta slično onome kak su Tomosovi dvotaktni motori imali riješenu proizvodnju struje!


Quote:
A kaj će mu, ak je rezervoar goriva iznad rasplinjača? AC pumpa samo troši snagu i može kroz nju curiti gorivo u karter (osim ak nije rezervoar nisko postavljen).

Ima li pumpu ulja za podmazivanje?

Gdje si kupil i koliko kn?
AC pumpa je membranska, samo crijevom vezana na karter, na mjesto gdje su ranije bile platine, a nalazi se iznad rasplinjača! Vjerojatno je ranije na motokultivatoru, u jako nagnutom položaju, premalo goriva doticalo u rasplinjač, pa se motor pregrijavao.

Uljna pumpa je u stvari zupčasta, tako je bilo i na starome modelu. Smještena je na kraju kartera (prema lameli), i tjera ulje u uljne kanale. Kupio sam je u Dugom Selu, za cca. 4.300 kn. Postoji i neka kineska kopija koja se kod nas može kupiti, za cca. 2500 kn, ali moja je original Lombardini, Italija.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom