Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 20:59   #570
==
bilo kako bilo vrijeme mi je da zašutim i mitraljiram te sa nekoliko za tebe opskurnih a za mene prosvjetljujući gnomskih bisera mistika koji se rugaju tvojoj FIKCIJI DA SE SVE MOŽE PRIOPĆITI RIJEČIMA . inače je opskurantizam.

Ako te to nezadovoljava pa pokušaj ti meni riječima priopćiti kvantnu fiziku ili što je to sex i-ili orgazam ili odaberi jednostavno nešto kao -što je to čekić ? i odgovori mi na pitanje zen majstora -tko je onaj koji čini da trava zeleni ?
===================

-SVE JE METAFORA (model,apstrakcija) (pa čak i Hegelova filozofija)

-Osim da i ne ,univerzum sadrži i možda.

-Ako te kvantna fizika nije šokirala ,nisi je razumio ! Niels Bohr

(molim ispovijed -KOGA JE OD VAS KVANTNA FIZIKA ŠOKIRALA ?? (moje prediviđanje- nitko se neće javiti .možda netko i hoće isprovociran ovim upisom koga sam trebao kovertirati ali u biti malo koga je briga za istinu . Ljude više impresionira Plenković ili neki transić nego kvantna fizika )
==========
- Ukupni zbroj svih umova je JEDAN (Erwin Šredinger)

- Riječi nas svih (pa i Sigmunda) hipnotiziraju !
- Svi koji su nas opčinili ( Betoven, Šekspir, Tito , Hegel...Plenković ) su hipnotizeri

pa pažljivo birajte svoje halucinacije

-Što je realnost ? Jedini točan odgovor je- riječ

-Bilo koja propozicija koja sadrži riječ ''je'' kreira lingvistički strukturalnu konfuziju koja NEIZBJEŽNO vodi do ozbiljnih greški.

Npr- Hegelov sistem najbolji je sistem koji postoji.
Ako izbacimo ''je'' trebalo bi smo napisati ovako :

U trenutnom stanju mog filozofskog neznanja čini mi se da Hegelov sistem najbolje opisuje i sistematizira većinu pitanja.

- Parsifalova ideja je glupa i netočna
Točnije treba napisati ovako: Parsifalova ideja čini se meni glupom i netočnom.
===
(pisanje u E-prime oslobađa čovjeka mnogih metafora i zabluda i dovodi do MOMENTALNOG POBOLJŠANJA MEĐULJUDSKIH I MEĐUNARODNIH ODNOSA

====

(Postoji samo jedna knjiga na svijetu u kojoj je autor potpuno izbjegao upotrebu rječce je i ona se zove Kvantna psihologija a autor je genijalni Robert Anton Wilson )

Njen podnaslov je . kako Sigmundov(Apemanotv, parsifalov) software programira njih i njihov svijet)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 13.08.2017. at 21:26.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom