Pogledaj jedan post
Old 23.07.2011., 22:46   #13
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Ja sam 2 puta popio te tablete "protiv mučnine u vožnji". čisto radi znatiželje, u roku 10 minuta sam zaspao, i prespavao put od osijeka do klagenfurta.
To su čiste tablete za spavanje, inače nikad nisam imao mučnine u vožnji.
Inače imaju neke aviomarin tablete.

Inače evo što je objavila Pliva o tim tabletama protiv mučnine:
"Dimenhidrinat je siguran i za djecu, a zbog njegovih antikolinergičkih učinaka trebaju ga izbjegavati osobe koje boluju od glaukoma zatvorenog kuta, oboljeli od bronhalne astme te muškarci s povećanom prostatom. Sličan po djelovanju je i meklizin. Poseban je oprez potreban kod primjene antihistaminika prometazina jer može izazvati jaku pospanost i dezorijentiranost, koja u krajnjem slučaju može pokvariti doživljaj samog putovanja. "

Inače ja ima i glaukom i astmu! Jesam li si na taj način naštetio?? Mislim, kakve to ima veze s povećanim očnim tlakom i astmom.
Ne moraš brinuti nisi si naštetio. Iako ih ne bi trebao uzimati jer su kontraindicirane tvom stanju.
Te tablete imaju veze sa glaukomom i bronhalnom astmom jer djeluju na izlučivanje acetilkolina koji je neurotransmiter i koji treba stići iz završetka neurona u postsinaptičku stanicu. Na postsinaptičkoj stanici postoje receptori (muskarinski) koje ove tablete blokiraju, te tako acetilkolin ne dolazi do tih receptora na stanici već biva- inhibiran, tako što ga enzim acetilkolinesteraza razgradi. Ugl da te ne davim fiziologijom dalje.
Te tablete djeluju antikolinergički tj. dilatiraju (proširuju, opuštaju) m.sfinkter pupile (u oku) i dovode do otežanog istjecanja očne vodice ( a tebi kod glaukoma taj protok ne bi smio biti i dalje otežavan).
A što se tiče bronhalne astme, kad uzmeš ove tablete, dolazi do bronhokonstrikcije tj. suženja bronha (zbog čega oni koji boluju od bronhalne astme i imaju taj fiziološki nedostatak zraka), a to ti škodi i ne želiš to i zato koristiš pumpice (Ventolin...)


Jel jasno? Il nije? Nezz kak bi to jednostavnije...

Zadnje uređivanje keyleigh : 23.07.2011. at 22:51.
keyleigh is offline  
Odgovori s citatom