Pogledaj jedan post
Old 08.11.2012., 12:35   #575
probaj se inhalirati s kaduljom jer može biti da ti se infekcije stvaraju u nosu te ti se otpadna slina cijedi u grlo i izaziva upale. tako je bar kod mene

meni donekle tu pomaže inhaliranje s kaduljom s napomenom da se moram inhalirati bar 2x dnevno po dva puta uzastopno jer mi više pomaže ponovo prekuhani čaj od kadulje nego friško spremljeni. dakle skuhaš si čaj za inhaliranje i kad se izinhaliraš s njime ga samo opet dogdiješ do vrenja i opet se izinhaliraš i tako bar 2x (ujutro i navečer, posebno navečer jer se u snu tijelo najbolje regenerira te je sluznica radni daleko manje aktivno po defaultu)

također ti preporučam kapanje propolisa u grlo, ali ne onih slatkastih uvoznih lijepo pakiranih go*ana, već propolis od domaćih proizvođača, onaj koji je toliko jak da je osjećaj kao da će ti izgrebati grlo (a bez alkohola je)

također imaš kod travara na placevima mješavinu čajeva za grgljanje koja se u globalu sastoji od kadulje, stolisnika, majčine dušice i sl. koji su jaki anti bakterijski i anti upalni čajevi

i još jedan savjet glede općenito zdravlja: iz mog iskustva problemi s infekcijama često imaju za korijen uzroka drugi izvor neg je to pogođeno područje, pa sam tako primjetio da su mnoge upale bilo gdje u tijelu praćene i razvojem candide u tijelu te ako bih krenuo liječiti kandidu, da bi mi se smanjile i upale koje su djelovale nevezane za kandidu (npr. problemi s probavom). To me navelo na zaključak kako problema nebi niti bilo da sam održavao floru u tijelu zdravom. stoga sam krenuo balansirati prehranu tako da izbacujem što je god više moguće tvari koje pospješuju rast gljivica i bakterija, a to su šećeri, sva industrijski obrađena hrana te tzv "mrtva hrana" (hrana grijana u mikrovalnoj, suprotno vjerovanju nije opasna zbog "zračenja" već zbog toga što zračenje vrlo efektno ubija apsolutno sve živo u hrani i tako stvara "mrtvu" hranu tj. sterilno raspadajuću materiju na kojoj će se naravno naprije razviti štetne bakterije i gljivice)0. također sam uveo u prehranu redovito jedenje voća (prisilim se), pogotovo jabuka s napomenom da je bitno uz plod jesti i koštice tih plodova jer koštice/sjeme je puno tvari nužnih za zaštitu mlade biljke od štetnih mikroba i prema tome unos tih tvari bi trebao balgotvorno djelovati i na ljudsko tijelo.
stoga, za riješenje problema je često potrebo promjeniti vlastito funkcioniranje općenito

i eto, osobno znam po svojoj stolici točno da li sam učinio svom tjelu što loše jer ako loše probavljate hranu očito je da vam je flora poremećena a može biti poremećena isključivo ako postoji disbalans mikroorganizama tj. ako su krenuli prevladavati štetni mikroorganizmi. ista stvar je i sa upalama koje su u stvari odgovor tijela na neravnotežu u tom dijelu tijela te se treba gledati kako povratiti tu ravnotežu a ne kako liječiti simptome (simptomi bi u vašem slučaju bile gnojne vrećice te bol u ušima)

btw. glede mog stanja: odlučio sam ne ići na 4. operaciju jer se izraslina u grlu krenula vrlo rijetko puniti iako kad se napuni me smeta no isprazni se sama ako ju ne diram ALI ako krenem čistiti nos jer sam primejtio da potpuno odštopan nos = ne punjenje vrećice u grlu. nadam se da će se to zaliječiti samo od sebe s vremenom, kao što se ožiljkak sam po sebi povlači s vremenom...

Zadnje uređivanje augeN : 08.11.2012. at 12:40.
augeN is offline  
Odgovori s citatom