Pogledaj jedan post
Old 02.04.2008., 13:54   #99
To što on priča da je znanstveno dokazano neka navede znanstvene radove rađene na tu temu i citira autore koji su to dokazali pa neka time potvrdi da je znanstveno dokazano.Jer nije znanost što je neki liječnik rekao da to šljaka,to je njegovo osobno mišljenje.Pa radilo se i o više njih koji isto tvrde.A kad te tvrdnje potkrijepi znanstvenim radom koji je priznat od mjerodavnih stručnjaka,to je onda sasvim nešto drugo.Osobno sam se više godina intenzivno bavio alternativnom medicinom i vidio sam rezultate i dosege takvog načina liječenja.

Ja ću navest primjer iz moje obitelji,nije u pitanju bioenergija nego molitva,otac je po molitvi ozdravio od dijabetičke neuropatije kroz period od 10 tjedana i evo već 5 godina da mu se nikakvi simptomi nisu pojavili.Znači izliječen je od neizliječive bolesti.Moja baka je također po molitvi,i to trenutno,ustala nakon hipovolemijskog šoka od kroničnog krvarenja(dva čira na želudcu su perforirala i tri dana je povraćala krv i imala proljeve crne kao katran) bez ikakve terapije(liječnici će znat o čemu govorim) i živila je nakon toga još 5 godina(do 90-te godine života) pa se ne usuđujem tvrdit o znanstvenom dokazivanju iako se to odvijalo pred mojim očima.Znam liječnicu koja je nakon 7 godina ustala iz kolica,također po molitvi a rekla je da današnja znanost(medicina)nema lijeka za njenu bolest(bilo je u Jutarnjem na duplerici mislim 2001. u 11 ili 12 mjesecu).Nema tako davno da sam gledao kako trči a bila je otpisana.Znanost je sve što se može dokazat,opetovano potvrdit a da je to statistički značajno.Jer i ćorava koka nabode zrno,koliko je samo ljudi bilo kod njega a pitanje je jel baš on pomogao ili je osoba bila pod terapijom u vrijeme kad je išla kod njega i ta joj terapija pomogla a ispalo je da je on nešto učinio.Ovim ne želim reć da on to nije učinio nego da nema dokaza da je upravo to on učinio.I upravo zato postoji znanstveno dokazivanje,da se ne dogodi da neko prodaje muda pod bubrege.Često terapija neke bolesti zna trajat godinama i na kraju se dogodi ozdravljenje od te terapije.Premo tome niko nije utvrdio da je baš on ozdravio tu osobu,ali također ni da je ta osoba ozdravila od medicinske terapije pa to ostvlja mjesta raznim nagađanjima i mišljenjima.A znam i za dosta "čudotvornih izliječenja" koja su kratko trajala,osobi bude bolje neko vrijeme ali nakon par mjeseci ili godina opet dođe na staro,ili još gore.Zato za određene bolesti postoje i određeni vremenski periodi kušnje prema kojima se određuje nečije ozdravljenje i načini procjene jel baš od toga neko ozdravio ili od nečeg drugog.

Ovim ne želim diskreditirat Domančića,ne želim reć da nije nikog izliječio nego samo to da još niko to nije zaista dokazao da je bolesnik ozdravio baš od njegove terapije.A za tvrdnje da je to znanstveno dokazano gore sam napisao samo neke smjernice prema kojima se određuje jel nešto znanstveno dokazano ili nije.
Koliko sam upoznat od metoda alternativne medicine zasad je samo akupunktura ušla u službenu medicinu jer se zaista potvrdilo da djeluje i zna se i kako djeluje.Doduše ima liječnika koji se bave i ostalim oblicima alternativne medicine ali to čine na vlastitu odgovornost i iza toga ne stoji medicinska znanost.Koliko će se nešto pokazat uspješnim pokazat će se s vremenom
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom