Pogledaj jedan post
Old 27.08.2011., 01:30   #42
Quote:
mkBG kaže: Pogledaj post
Znaci ovako, starost i e nad 42 godine imam blago pokaceni tlak i kilazu. Rabim na dijeti i imam uspehe u normaliziranju stanja, koa altku za fizicku aktivnost koristim staticni bike. Ali imam i duskus herniju i to me uvek zlokobno uhavti nakon nepazljivog dizanja tereta, sumjan da za pogorshano stanje utice i dnevna vishe od jedno satna voznja statickog bicikla. Jasno kad napadne dicus hernia posle toga nema 1 mesec voznje bicikla. Pitanje mi e dali voznja bicikla (koja mi mnogo prija) pogorshava ili kataliza discus herniju (L5-S1). Neka iskustva ili preporuka.
Na tvom mjestu ne bih vozila bicikl, bez dodatnih statickih vjezbi primarno za trbuh i donji dio ledja. Idealno za citav torzo.

Ne znam jesi li bio kod doktora, jer tesko da ce ti ovdje netko napamet znati reci sto je najbolje za tebe i tvoje stanje. Cak i mi s hernijom diska nismo kompetentni, buduci da smo svi drugacije gradjeni, i imamo drugaciju povijest treniranja i ozlijeda.

Zamisli da je tvoje tijelo figura od stvrdnute gline, sastavljena od dva dijela. Na sredini, u predjelu trbuha i lumbalne kicme, spojena je s malom kolicinom mekane, nepecene gline. Recimo nesto kao pjescani sat.
Ako probas tu figuru posjesti na bicikl, i saviti prema naprijed, sto mislis sto ce se dogoditi?

Zato, dok ne ojacas mekani dio, i ne dodas mu tvrdog materijala, mozda je pametnije ne provocirati ozlijedu. Pogotovo na statickom biciklu, kod kojeg nedostaje usmjerenje energije prema naprijed, u prostor, kao i amortizacija, tako da se sav napor koncentrira u kukove i prema dolje. Zato ponavljam, nadji dobrog doktora koji ce te pregledati i pomoci ti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom