Tema: Beograd
Pogledaj jedan post
Old 16.01.2003., 13:14   #10
Talking

Osobno nisam doživjela niti jednu negativnu reakciju, a uzmi u obzir da putujem tamo jednom mjesečno... način na koji im imponiraju gosti iz Hrvatske je različit od stava koji je možda prisutan prema ljudima koji su tijekom rata tamo došli iz Hrvatske, ali u svakom slučaju je evidentan i izražen, zanima ih od toga kako živimo ovdje do toga da li se još proizvode bajadere ili domaćica keks

htjela sam reći da način na koji ih zanimamo i intrigiramo je vrlo simpatičan i ne ostavlja prostora nekoj zajedljivosti ili osjećaju nadmoćnosti, već naprotiv otvara vrata za razgovor, ovisno naravno o mjestu gdje si.

Ako vodite strance sa sobom, obavezno idite u domaće restorane (riblje i grill) na Dunavu u Zemunu. Klopa je fantastična, često bude i živa svirka (nenametljiva), a raspitajte se i za restoran Zdravka Čolića, osobno nisam bila ali sam čula sve najbolje, negdje je na Skadarliji i prepoznaje se po crvenoj opeki od koje je građen.

Hotel Hyatt postoji (samo jedan). Koliko znam to je top hotel u Beogradu. Mislim da ne postoji Sheraton, ali nisam sigurna.

Kolači u Hyattu su domaće torte, gibanice, sitni kolači - zakon!
__________________
"Sve sam to ja, isitnjen, sav od komadića, od odsjaja, probljesaka, sav od slučajnosti, od neraspoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sada više ne znam što sam u tom kršu" (M. Selimović)
Magnolija is offline  
Odgovori s citatom