Pogledaj jedan post
Old 28.07.2012., 09:50   #34
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
sve pet, ja kužim da sam u prekršaju samo isto tako ja nemam samoubilačkih namjera niti se tako ponašam ako meni ide netko u susret - imam zdravu dozu tolerancije, i nisam početnik u bicikliranju pogotovo po gradu.
Moje pitanje glasi što napravit onda u takvim situacijama ako se opet dogode, na koju način se maknuti takvom nekom (koji je btw 50m dalje napravio prometni prekršaj) i da li je krivica samo na jednoj osobi?
dal po tvome dijete od 6+ god (ili manje) napravi isto i neko ga ozljedi ili nedaj bože ubije na taj način, ono je samo krivo?

jednostavno pitam da znam za ubuduće.

p.s.
da nisam bio oprezan došlo bi do (namjerne) kolizije
Možda si se jednom sreo i samnom (ako je to bilo prije 3-4 mjeseca) iako baš ne letim glavom bez obzira i ne pokušavam se zabiti u ovog koji ide u krivom smjeru. Usporavam, ali se ne mičem.
Naime na horvaćanskoj (a i na drugim sličnim stazama) sam par puta bio u situaciji, kad sam išao u pravom smjeru, da sam držao smjer bez namjere micanja onima koji idu u krivom smjeru, bio smješten na traci skroz lijevo do trave, ali mi se u dva-tri puta nisu htjeli maknuti na stranu nego su mi vikali .. PRAVILO DESNE STRANE!!!!.

Znam da su trake glupe i glupo napravljene, ali ako si u krivom smjeru (kao ja npr na slavonskoj od škorpikove do španskog, na potezu savski most, rotor, remetinec) onda se makni biciklistima koji idu u pravom smjeru. Ja to radim stalno, osim u slučajevima kad vidim pacijente koji ne žele koristiti biciklističku traku, a voze metar dva od nje u istom smjeru.
horvaćansku i sve biciklističke koje su glupo nacrtane pokušavam izbjegavati.

Rezime:
Ideš u krivom smjeru i sudariš se s nekim ko ide u pravom smjeru - KRIV SI
Voziš dijete i ideš u krivom smjeru te se sudariš - KRIV SI I GLUP jer svjesno ugrožavaš svoje dijete.
stefek20 is offline  
Odgovori s citatom