Pogledaj jedan post
Old 19.09.2007., 20:49   #11
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Ne znam da li bi se ovdje sad nadovezala... a kako "funkcionira" s 4-satnim radnim vremenom? Čisto ono - ako mi zatreba... da znam ... Da li sa školarcem imamo pravo to tražiti, ako ima kategorizaciju od CZSSa? Ili je to samo do 7.godine?
Naravno da imaš pravo tražiti
Dopust tj. produženi porodiljni se dobija do djetetove sedme godine, nakon toga se ili vraćaš na posao ili ideš na polovicu punog radnog vremena.
Ja radim skraceno radno vrijeme od njenog šestog mjeseca života, to mi je bilo odobreno do njezine treće godine kad sam morala ponovo na kategorizaciju, nakon svih razgovora, pregleda i inog, dobila sam rješenje za invalidninu i rješenje za rad 4 sata. To rješenje vrijedi do moje mirovine ili do promjene zakona mada sumnjam da će se zakon promijeniti na gore, ipak idemo naprijed
Moram još napomenuti da se dobro dobro raspitate o vašim pravima jer vas socijalne radnice mogu zakinuti, da li svjesno i namjerno ne znam, ne želim suditi. Ja imam predivnu soc. radnicu koja me sama uputila u sva moja prava, pomogla mi u ostvarivanju istih i tu i tamo me nazove čisto da vidi kako smo nas dvije i treba li nam što
Tija is offline  
Odgovori s citatom