Pogledaj jedan post
Old 16.12.2007., 03:10   #12
Quote:
Homeini kaže: Pogledaj post
Poznavao sam covjeka sa istim prezimenom kao on,Kusturica,samo sto je ovaj bio iz Istocne Hercegovine a ovaj Kusturica-srbin je iz Sarajeva.

Ovaj kojega sam ja poznavao je kliznuo negdje polovinom 92. kod sestre u Hrvatsku a u cilju izbjegavanja prisilne cetnicke mobilizacije.

Bio je neko vrijeme u Zagrebu da bih ga jedan dan Tudjmanova policija legitimisala negdje na ulici.Po tome su ga odveli na nekakav info.razgovor u policijsku "postaju" a odatle u logor Kerestinac blizu Zagreba.

Nakon 15 dana je iz Kerestinca odveden na nekakvu razmjenu sa cetnicima ali je odbio preci liniju i vratio se nazad u autobus kojim ih je hrvatska vojna policija dovela na razmjenu.Tu nastaje njegov pakao.Sproveden je u Loru u Splitu i tu je boravio negdje do kraja ljeta 93.

Ono zbog cega su ga naj vise tukli,kako mi je pricao njegov brat,bilo je njegovo prezime Kusturica i taj nesretni reziser Nemanja sa kojim on nije imao ama bas nikakve rodbinske veze.Ali hajde,dok ti to dokazes,osta ti bez ledja.
Nesto ne kontam. Kusturica je primio pravoslavlje na djurdjevdan 2005 g. Kakve veze ima 93g. sa Nemanjom?
hrasno is offline