Pogledaj jedan post
Old 02.08.2009., 23:23   #388
Quote:
glamourshine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!

Evo ja sam uzgajivač zlatnih retrivera, imam trenutno leglo od 8 malih goldića, 4 muška i 4 ženke. Super su, veliki napredni, danas stari 10 dana.

Moram reći da je Golden pas za stan. Njemu ne treba toliko šetnje i divljanja ali za to koristi svaku priliku. Njemu je najvažnije da je u kontaktu sa ljudima. naravno, prehranu psa treba prilagoditi njegovim aktivnostima.

NE KUPUJTE PSE BEZ RODOVNICE!!!

Zlatni retriver je jako popularna pasmina. I zbog toga plaća svoj danak. Ljudi nabave psa i kuje pare svako tjeranje samo da bi prodali štence za 1000kn.

Ti psi nemaju predke kontrolirane na genetske poremećaje (bolesti (displazija kuka, lakta...)) nemaju kontroliranu prirođenu narav (ispit prirođenih osobina-mirnoća na pucanj, vodljivost, donošenje fazana iz trave i patke iz vode), imaju česte kožne alergije, agresivnu ili plahu narav, nisu dobro držani kod uzgajivača, nisu socijalizirani...

Naravno možete dobiti i psa potpuno zdravog ali onda ste pravi sretnici...

Evo što uzgajivač mora napraviti da bi pario kuju i leglo dobilo uzgajivačnicu.

KUPITI KUJU S RODOVNIKOM
ODGOJITI JE
IZLAGATI
POLOŽITI IPO
SNIMITI KUKOVE (i laktove)
HRANITI
CIJEPITI
ČISTITI OD PARAZITA
...prije parenja...
NAPRAVITI PROGESTERON TEST (ili bris)
PLATITI PARENJE
...poslije okota...
VIŠE PUTA OČISTITI ŠTENCE OD CRIJEVNIH PARAZITA
CIJEPITI ŠTENCE
ČIPIRATI (ILI TETOVIRATI)
PRIJAVITI LEGLO I PLATITI U HKS.
SOCIJALIZIRATI ŠTENCE itd.

Kada se zbroje svi troškovi 3 Goldena za uzgoj koštaju 20 000kn. To vam je recimo 7 štenaca po 700 eura. I sada se pitate zašto uzgajivači prodaju tako "skupo"??? I mislite da zarađuju??? E nadam se da sam vas razuvjerila.

E sad uzgajivačnice koje svakako preporučujem:

NO1 uzgajivačnica HAPPY COMPANY preeeedobar uzgajivač, moja draga prijateljica, mentorica, podrška... osoba puna ljubavi za ovu divnu pasminu, daje sve od sebe da unaprijedi retrivere i u tome uspjeva. Ona je podpredcjednica Retriver kluba Hrvatske... Imam mužjaka iz te uzgajivačnice, parila sam sa mužjakom iz te uzgajivačnice i samo riječi HVALE!!!

No naravno ti štenci i koštaju... nemojte ni pomišljati na njihovo štene ispod 900eura

2. V.I.M.team - iz ove uzgajivačnice je moja ženkica, isto super ljudi, imaju lijepe pse, pare s kvalitetnim mužjacima... samo pohvale

3. DELLA FIUMANA - gđa. Daila je i kinološki sudac. Puno se posvećuje psima i ima isto krasne goldene.

4. IMPERIUM SALONE - uzgajivačnica od gdina. Damira Vučića, vođe uzgoja u Retriver Klubu Hrvatske. On nema često leglo, a opet ima prelijepe pse. On voli one nešto jače linije.

5. STONEDALE - jako lijepi psi, nemaju česta legla ali ulažu puno u kvalitetu tih legala.

6. TERRA MAGICA - isto sve ok, lijepi psi, dobar temperament...

7. AGRAM CAN - dobri ljudi, puno se posvećuju psima, isto vole malo snažnije pse.

8. GLAMOUR SHINE - e to je moja uzgajivačnica. Vidite stranicu pa sami prosudite http://glamourshine.freehostia.com

o nekim uzgajivačima nemam dobro mišljenje. Mislim da je parenje kuje svake godine sa istim mužjakom 0 u napredu uzgoja. Tako da mislim da trebate izbjegavati te uzgajivačnice.

E i sad... vidim da mnogi pišu da nemaju novaca za psa iz uzgajivačnice ...

e sad da vas pitam...

Kako vi, ako nemate novaca možete izdvojiti za psa: 300kn mjesečno za hranu, 300kn godišnje za cijepivo, 300kn za zaštitu od parazita (godišnje), 150kn za opermu (vodilica i ogrlica) 100kn za posudice, 200kn za pribor za uređivanje... Da li trebam spomenuti učestalo odlaženje veterinaru jer vam pas ima prevelikih problema sa kožnim alergijama, analkama, displazijom kuka, lakta... I da... kako mislite da ćete dobiti čistokrvnog psa ako nema papira??? Štenci od 2 mj izgledaju slatko i recimo križanac labradora i goldena može izgledati ko golden, a kasnije skužite da to nije to. I da, gdje vam je pomoć uzgajivača koja je prijeko potrebna za zdrav i pravilan razvoj šteneta???

Zapamtite jedno za kraj... RODOVNICA NIJE LUKSUZ ona je potvrda zdravlja...
Nisu svi psi sa rodovnicom za izložbe, kao što nisu ni sva djeca npr. za natjecanje iz matematike.

Nadam se da sam sada pojasnila neke stvari onima koji kažu "Ne pada mi na pamet za psa dati od 3500-7000kn". To je samo pas!!! Pa zakaj si onda ne kupiš neki žnj. komp??? Pa to je samo komp?? A o tome koliko će trajati i koliko će ga se trebati popravljati ne misliš???

Uvijek je bilo i ostalo... koliko para toliko i muzike... i to je istina

Pozdrav svima
jedno kratko pitanjce, kolko je bila stara tvoja kuja kad si ju dala na parenje i koje joj je to bilo tjeranje?
hvala
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom