Pogledaj jedan post
Old 27.11.2011., 13:19   #7
Ja sam zidao novu kalijevu peć, te stavio izmjenjivač topline, otprilike ovakav,
http://www.elitemadzone.org/t243826-...a-kaljeve-peci

Iskoristio sam postojeće plinsko grijanje (gradski plin) u smislu radijatora i plinske peći kao kompezacijske posude.Naknadno je naravno postavljena protočna pumpa Grundfos sa termostatom koji ju uključuje na oko 35-40, u susjednoj prostoriji, gdje nema grijanja.
Na sustavu jedino fali pretvarač u slučaju nestanka električne energije,a tu ću probati iskenijati sa UPS-om.
Kalijeva peć je nova naručena u kupljena prošle godine u Keramici Vašaša, Temerin, kod Novoga sada i čekao sam 3 mjeseca koliko im je bilo potrebno.
Pošto je kuća starije gradnje sa uvođenjem centralnog na plin,od 1997, imao velikih proiblema sa kapilarnom vlagom koja mi je dolazila do metra visine.
Sa ponovnim vračanjem na klasično grijanje u roku od tri mjeseca sam se toga riješio.
Također sam još jednu kalijevu rasturio, i sazidao nanovo sa šamotnim oblogama iz Mađarske.Uglavnom, super je.
Koristim cer jer mi najbolje daje žar i dugo drži,kuća je 100 kvadrata, prošle godine je progutala 15 metara drva koja su kupljena na brzinu, ove godine smatram da bi sezona trebala završiti od 12-13 metara.
16 TL is offline  
Odgovori s citatom