Pogledaj jedan post
Old 30.01.2007., 15:03   #11
pa vjerojatno si nekad gledao na tv-u ove pro-dizaće utega svi su oni manjeg rasta( pa valjda si vidio pešalova)
inaće, u toj dobi kosti su ti još u fazi rasta i u biti kosti rastu, a mišići se samo elastički produljuju i ako ti u toj dobi počinješ sa nekim velikim opterečenjima može doći do toga da ti mišići previše očvrsnu pa kost ne može rasti, ali za to u večini slučajeva ti treba stvarno dosta rada u teretani, jer večina misli da će se več nakon mjesec dana vidjeti rezultati, ako pravilno radiš onda će trebati malo više vremena, ali će i deformacije i ozljede biti svedene na minimum.
moje osobno iskustvo: u teretanu sam poćeo hodati negdje u 6. ili 7. razredu osnovne i još uvijek hodam intenzivno, a današnja visina mi je 185 cm( što je sasvim prihvatljivo ), sve što trebaš je dobra organizacija u tim godinama, po mogučnosti da imaš stručnu osobu uz sebe.
na visinu ti najviše utjeću one sprave koje okomito vrše opterečenje na kralježnicu ( pr. sprava za listove ili ako radiš čučnjeve s utezima ), ali opet sve ovisi o težini koju radiš

a što se tvoje trenutačne visine tiče, ne zabrinjavaj se, pa tek imaš 14g,
reci nam kolko dugo već treniraš u teretani, na kojim spravama trenutno radiš, i sa kolikim opterečenjima, pa da ti onda možemo adekvatno pomoći
kljavo is offline  
Odgovori s citatom