Pogledaj jedan post
Old 27.11.2012., 15:31   #5956
psorijaza

Pozdrav svima
tek sam se učlanila tako da nisam čitala sve tekstove na ovu temu. Mogu da kažem da psorijazu imam od dvanaeste godine, sada mi je 32 god. Mazala sam raznim kremama (oboljela mjesta su bila glava cijela, laktovi, malo na leđima). Od svih krema koje sam koristila krema (ne znam da li je neko od vas koristio u stvari to je gel jer se radi o kosmatim područjima) FLUACET GEL meni je pomogla, naravno moj način ishrane je uglavnom organski, a to znači viršle, paštete, salame i sva ta hrana koja inače nije zdrava i puna je pojačivača okusa i smeća od mesa se ne smije unositi. Po glavi psorijazu nemam već mislim više od 10 godina a od ostalih područja malo na laktovima koju je dovoljno da namažem nevenovom kremom.
Meni je također jako bilo teško jer sam je dobila u tom nekom pubertetskom periodu i kosa mi je stalno bila masna od raznih masti tako da sam imala velikih problema sa samopouzdanjem ali toga više nema hvala Bogu. Hoću samo da ohrabrim sve vas koji imate sličnih problema da se psorijaza može zaliječiti jako dobro, ali čitala sam da se godinama povlači i potpuno nestaje.
Ono što je mislim pomoglo meni je uvijek dobra krvna slika za koju je dovoljno da pojedete nekoliko zrna suvih grožđica dnevno, kvalitetna ishrana (kuhana hrana u kojoj ima crvenog mesa, voće, povrće, žitarice) i koliko je moguće sređen život sa što manje stresa. Danas ima u prodaji i krema mislim da je neko od vas već naveo BIOELIKSIR DERMIO od koje se također povlači psorijaza a jednako je dobra i FLUACET GEL (ja sam se izliječila od ove druge).
alvida is offline  
Odgovori s citatom