Pogledaj jedan post
Old 01.02.2013., 13:07   #197
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
neki ljudi stvarno pišu bajke...komar, veličina plodova povrća prije svega je pitanje genetike. ako neka sorta daje plodove određene veličine, da biljke uzgajaš u neznam kako plodnom tlu nećeš dobiti veće plodove.

kameno brašno inače služi za popravljanje strukture tla.

što se zeolita tiče, pitanje je koliko je pristupačan biljkama, odnosno, koliko ga biljke mogu iskoristiti.

Zeliot mislim probati dodavati u nekom obliku i za probu kad ga nađem na tržištu, ali što se tiće veličine ploda.....

Nekada... bila sam u prilici sudjelovati u obitelji u radovima u vinogradu. Stari vinograd se bacio van. Na tom prostoru obradila se zemlja dubokim oranjem i dodavanjem potrebnog... na proljeće stavljali su se betonski stupovi, žica i sadila se mlada loza. Za razliku od starinskog načina obrade vinograda sad su ovi redovi bili šiiiiiiroki, pa sam sa vlasnicom vinograda po sredini nekoliko redova zasijala, a kasnije i okapala i ubirala plodove. Sve sjeme je bilo tradicionalno tj. domaće jer je ta stara žena sama ostavljala od svega svoje domaće sjeme. Po toj logici žuta mrkva je žuta mrkva, cikla je cikla, cikla koju smo sadili u vrtu srednje veličine ovdje je bila đinovska kao i sve drugo - krastavci, cikla, mrkva, repa, ma sve i tada sam ja vidjela da dobra obrada nešto znači. Meni su tada rekli (čovjeku iz grada ) da sa dubokim oranjem je dignuta odmorna zemlja iznutra van i da su zato plodovi takvi - sljedeće godine će biti manji, a onda kad se razraste vinograd onda više neće saditi po sredini.

Po tom iskustvu mogu vjerovati da postoje nekad izuzeća u pravilima.
komar is offline  
Odgovori s citatom