Pogledaj jedan post
Old 03.03.2005., 16:45   #17
pa zapravo kad razmislim, predstava uistinu i je bolja.... iako je i film super...

- u kazalistu je pocetak isti, aukcija i sve to i onda kad se spomene luster tad pravi (i identican luster ko u filmu) se sa poda podigne i poleti u zrak (vezan je lancima) i njime se kroz cijelu predstavu manipulira i vrlo je mobilan (ide lijevo-desno, naprijed-nazad, gore-dolje po potrebi) i cak se sam fntom par puta na njemu spusti i dize...
dakle luster kao i u filmu pada, al naravno nikad ne padne skroz na pod i ne razbije se, vec to vjerno simulira...
- fantom ubija samo na pozornici, ali na pozornici je ceto pozornica gdje se prikazuju opere i kao ima i publike, ali on tu publiku zastrasuje... u pravoj publici ga ipak nema nazalost

no film je gotovo identican predstavi, ima ono ogledalo sa pocetka gdje on pozove Christine i kasnije vesla po pozornici kroz maglu koja se dize (voda) a iz pozornice izranjaju svijecnjaci...
zatim, kao i u filmu, u jednom dijelu fantom propadne kroz rupu u podu i to je dobro napravljeno jer u tom trenu nesto bljesne i tad on nestane kroz pod...
zatim, ono kad je objesio Josepha, to je takodjer na pozornici, tj. iznad nje, napravljeni su viseci mostovi po kojima se obojica natjeravaju, a zatim ga objesi (pa lutka padne na pol pozornice)...
stvarno je predstava super... sve sto je u filmu to je i u predstavi, samo sto u filmu ima filsmkih trikova a u predstavi je sve to on-the-run..

no, ja sam predstavu gledao u Londonu u Her Majesty Theatre koji to prikazuje vec godinama svake veceri i cijela dvorana iznutra je prilagodjena samo toj predstavi... orkestar ispred pozornice, pozornica kao i na filmu u Operi itd itd...
pitanje je kako to izgleda u drugim kazalistima???

ako je neko bio i gledao bit ce mi drago da malo opise....
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom