Pogledaj jedan post
Old 26.12.2002., 15:56   #7
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Evo ti kod mene primjer na fakultetu. Mozda njih par iznad 50-te (nabrojim ih pristima jedne ruke) znaju koristiti komp. Cak ne znaju elemetntarne stvari, a kamo nesto vise.
Apsolutna istina! Kod mene je bilo slicno, ali situacija se malo poboljsala. No, pazite ovo ~ cim imas vislji status, imas i veca prava (sto je normalno). S tim pravima kod mene na poslu ide i jedna prava, velika privilegija: dobijes sluzbeni kompjutor za doma. To su vrhunski kompjutori s ugradjenim modermima i cudima i kostaju oko deset somova kuna. Nema sanse da asistent dobije takav (ili bilo kakav!) kompjutor za doma. Ne, mi si ih moramo kupovati od svoje vlastite place (koje je, btw, upola manja nego placa onih kolega koji dobiju kompjutor besplatno). No, problem nije u tome. Problem je kad kolegica koja je naucila raditi na kanti i koja koristi samo word dobije kompjutor od kojeg boli glava, masinu na kojoj moze koristiti sve vrste grafickih i muzickih programa, s ugradjenom przilicom i slicno, a ona se boji otvoriti internet i jos nikada u zivotu nije poslala mail! Da ne velim da zena uopce ne zna da postoji nesto sto se zove PowerPoint, PhotoShop i slicno, ali glavno da se njoj da jaki kompjutor! Kao, njoj to treba?!? (Pitam se za sto?) A nama u uredu i dalje stoji kanta na kojoj kolegica i dalje radi kad god je na poslu i sama priznaje da se osjeca ugodnije s kantom, nego sa supernovim kompjtuorom. Ali, ona ga dobije za doma, a mi drugi frisku figu! Da ne velim da zena otvoreno priznaje da mrzi novotarije i da bi i dalje najradije pisala na pisacoj masini!


Quote:
Ardo kaže:
Strah od novog ili totalna indolencija i nespremnost za napredovanje i usavršavanje u struci (uglavnom) nisu stvar godina. Nego stvar osobnosti pojedine ličnosti, stvar zadovoljstva sa svojim pozivom, stvar osobe koja je spremna dati se svakoj ideji i izgrađivati ju, širiti svoje vidike (pa i na radnom mjestu), rješavati probleme sam (dakle stvar odgovornosti) i da dalje ne nabrajam.
S tim se takodjer slazem. Kod nas na poslu isto ima bisera koji su sasvim mladi, a jako su teska srca prihvatili tehnologiju. A ima i starijih kolega koji se odlicno snalaze na kompjutorima, i cak im je osobni izazov savladati ono sto im tehnologija pruza.

No, na svu srecu, ipak je to kod nas na poslu dobro rijeseno: imamo kolegicu koja se brine o kompjutorima i nju se uvijek moze pitati za savjet ili za rjesenje nekog problema. Medjutim, ni njezino strpljenje nije beskonacno tako da ona jako strpljivo objasni jednom, a kad ju se ista stvat pita drugi put, onda ti objasnjava i pred tobom svaki korak zapisuje. Nakon sto ti vrlo precizno zapise kako se sto radi, nitko vise nema razloga pitati ju ponovno. Dobra fora.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom