Pogledaj jedan post
Old 16.05.2008., 17:44   #88
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ne mislim se ubit jos sam dovoljno jak, ali zelim istraziti i tu opciju koja zvuci primamljivo. Ogroman je pritisak. Zavrsis fax i imas opcije: ne dobijes posao i nemozes nista, dobijes posao na neodredeno i nemozes nista, dobijes posao za stalno i placa ti je takva mala crkavica (ono sto sin tajkuna potrosi u dva izlaska) da opet nemozes nista. Pokusat cu otici van, zelim u Njemacku ili Kanadu zapoceti zivot. Nemozes si ni pristojan auto priustit (ne neki luksuz, obicna srednja klasa), dok se drugi hvale kako imaju po 3 auta. Da mi je znat odkud vade svu tu lovu. A svi znamo kakav je balkanski mentalitet: ne vrijedis nista ako nemas nista tj. vrijedis onolko kolko imas. Bez love te nijedna ne zeli pogledat. Radis po cijele dane i nemas nista.
ako ti je to razlog da se ubijes iskreno, i nije ti neki razlog... tebe muci jedan drugi problem a zove se zavist... preopterecen si time sta ti nemas a drugi imaju... prvo se trebas rijesiti toga, razbistriti glavu i postaviti si ciljeve i nastojati ih ostvariti... zavrsio si fax i nemres naci posao u struci... nista strasno, nisam ni ja odmah nasao posao u struci... imas 24, nemas zenu djecu a meni se sa 23 rodila prva kcer... radio u firmi, isto koma placa, bilo je dana da je jedva bilo i za dijete... padalo mi je svasta na pamet pa i da se rijesim zivota... no, radio sam jedan posao, nasao jos jedan za popodne, malo sverc komerc kupi prodaj i krenulo je... i konobario sam i kamione vozio i radio poslove slicne struci i radio ovo i ono... sto stvari... i malo po malo krenulo je... i najbitnije nikad nikome ni u kojem trenu nisam bio zavidan na nicemu... to me je najmanje mucilo... zenu sam upoznao, ni auto nisam imao... gdje se tebi zuri...

i dobro je da sam to prebrodio jer danas sa 37 godina imam svoju firmu, imam auto, motor, stan, sve sto trebam i uzivam... nisam tada, tada sam radio da bih imao sada... i sada meni zavide a jai dalje nisam nikome zavidan...

malo stisni zube i ako ti je mala placa u firmi, nadji drugi posao... nije sramota ni konobariti, kompici imaju i po 5000 kuna place...

nemas apsolutno nikakav razlog da se lisis zivota pogotovo da samo znas sta te sve ceka u zivotu...

i nije istina da vrijedis koliko imas... iznenadio bi se sa koliko se ljudi druzim a da pojma nemaju da imam sve sto imam...



.
__________________
"And I'm gonna miss you like a child misses their blanket.
But I've got to get a move on with my life
" - Fergie...
empty heart is offline  
Odgovori s citatom