Pogledaj jedan post
Old 15.12.2009., 18:51   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ovo bi prije išlo na temu Astrohumor ....al ne bih se složila sa svim što si napisao...

Ministarstvo obitelji i branitelja: Rak, Mjesec
Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva: Djevica, Saturn
Ministarstvo vanjskih poslova: Strijelac
Ministarstvo financija: Bik
Ministarstvo obrane: Ovan, Mars
MUP: Škorpija, Pluton
Ministarstvo pravosuđa: Vaga, Jupiter
Ministarstvo prometa i veza: Blizanci, Merkur
Ministarstvo poljoprivrede: Rak, Mjesec
Ministarstvo zaštite okoliša: Vodenjak, Uran
Ministarstvo zdravlja i socijalne skrbi: Djevica
Ministarstvo znanosti, obrazovanja, sporta: Strijelac, Jupiter,
Ministarstvo kulture: Vaga, Venera, Ribe
Ministarstvo turizma: Strijelac, Jupiter
Ministarstvo uprave: Jarac, Saturn
Predsjednik: Lav, Sunce.
Je, nije ti loša ni ta tablica. Ministarstvo branitelja sam ispustio, ali podrazumijeva se da ide skupa s MORH-om. A to je rak, jer on brani kuću, dom, državu, partiju, crkvu, makar tebi vjerojatno ne izgleda dovoljno ratoborno. Jer bolje i da nije - mi želimo braniti svoju kuću, a ne napadati tuđu. Ove druge sam donekle izvukao po znakovima, a donekle i po kućama. I to tako da svaki znak mora imati samo jedno ministarstvo (to je donekle ograničavajući faktor, ali pretpostavi da je svako ministarstvo otprilike jedna astrološka kuća u državi, inače je suvišno u savršeno uređenoj državi koja nema problematičnih područja). E sad, ti kažeš da ti je djevica više za gospodarstvo. To je u neku ruku točno, ali je 6. kuća više za zdravlje, što si i ti stavila. Obranu bi dala Ovnu, jer je marsovski znak, ali ja sam njemu dao gospodarstvo, jer želim da budemo konkurentni i predvodnici u tom području, pa da nam država bude uspješna i bogata, a ne da ratujemo u Afganistanu i ekonomski propadnemo radi tuđih interesa. Financije i uprava se često spajaju (što nije slučaj kod nas), a ima i razlog - da se odmah zna koliko ćeš potrošiti na službenike. Za taj resor mi treba netko štedljiv, kao jarac, a ne samo uporan, ali hedonist kao bik.
Bikovi su bolji za poljoprivredu, prehrambenu industriju, eko-proizvode i slično. Oni vole dobro papati.
I tako. Kod tebe bi strijelac vodio pola vlade, ali onda bi postao polu-diktator, ako bi se radilo o istom čovjeku, pa sam MVPEI dao vodenjaku koji voli bratstvo među ljudima i kozmopolitizam. Znaš da je Ljerka Mintas-Hodak vodenjak, a ona je bila prva šefica Ureda za europske integracije? A i ribi onda moramo nešto dati, pa zašto ne turizam kad je znak univerzalne ljubavi. Želimo da turisti dođu k nama, a ne da mi odlazimo k njima na skijanje (što bi jedan strijelac značio u turizmu - on teži stranim zemljama, a ne priziva strance k nama). Itd.

Quote:
A šta ti znači ova druga tablica? Na osnovu čega si neki znak pridružio Ministarstvu?

Npr. trenutni Ministar MUP-a T.Kramarko jest Blizanac, al ima So/Pluton; Ministar turizma D. Bajs Vaga, al vl. Sunca Venera/Jupiter.
Ministar financija I. Šuker, Škorpija, al vladari Ma i Pl / Venera koja prirodno vlada Bikom i financijama.... Predsjednik S.Mesić nije Lav, al ima Mjesec tamo....Ministar obrane jest Riba, al su mu vladari Ju/Ne u aspektu s egzaltiranim Marsom....
Nisam po stvarnim ljudima, nego samo po pretpostavci (simplifikaciji) da se netko ponaša izrazito kao neki znak koji ne paše uz neko ministarstvo. Recimo, ovan, koji je dobar u ratu ili kao predvodnik u gospodarstvu, napravio bi odmah sukob u UN-u, s EU, sa susjedima, itd., kao ministar vanjskih. Bik bi stalno kočio razvoj u ministarstvu znanosti, jer je konzervativan. Blizanci u pravosuđu bi sudili dvolično, pa bi malo naštimavali bogatima i moćnima, a malo zakidali siromašne i nemoćne prema svojem prirodnom merkurovskom instintku za trgovinu. Rak u gospodarstvu bi nas poveo unatrag, štiteći domaće gospodarstvo od stranih ulaganja, pa bi izgledali kao Albanija nekad u doba Envera Hoxhe. Lav u MORH-u bi se samo puhao svojim zaslugama iz vremena domovinskog rata i naslikavao po novinama, dok bi se vojska raspadala. Djevica u turizmu bi brojala svaku kunu i napravila bi apoteku umjesto da privuče ljude tulumima, partijima i slično. Vaga u poljoprivredi bi poljoprivrednicima davala subvencije na kapaljku, pa bi sve propalo. Škorpion u zdravstvu bi potrovao i pomlatio ljude novim lijekovima jer je vrlo "pažljiv". A već i sada imamo takvo zdravstvo. Strijelac u MUP-u... pa već i sam naziv znaka govori dosta. Zatim, jarac u kulturi - možeš to zamisliti. Tiskali bi samo godišnjake i zbornike. Vodenjak bi napravio krajnju zbrku u redovima vožnje i telekomunikacijama, jer je prilično razbarušen za ministra prometa, a osim toga ima puno prijatelja kojima bi namještao poslove i radna mjesta. Riba kao ministar financija i uprave bi rasturila cijeli sustav i zadužila se preko glave, jer to i nije znak poznat po štedljivosti i sistematičnosti.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom