Pogledaj jedan post
Old 03.01.2010., 19:31   #32
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Fish, prekrasno si objasnila simboliku stolice, a kad bi isto tako napisala o benzinskoj crpki s kojom se maltretiram već dobrih godinu dana....mojim mukama bi došao kraj....
Neptun jest gorivo, ali to ne znači da je i benzinska crpka isto. Ono što si napomenula gore u jednom postu, pumpa i gorivo...Mjesec i Neptun....

prema ovoj definiciji iz wikipedije, benzinska crpka je u stvari trgovina koja prodaje gorivo i sl..Pa bi onda 3.kuća odgovarala simbolici...

pa mi nekako čudno zvuči da benzinska crpka spada u seriju 3 isto kao i neka druga trgovina...
Upravo to što si ovdje dotakla držim najvažnijom stvari kod astrološke simbolike. Tj. možda nekome u životu benzinska crpka doista predstavlja "samo jednu vrstu trgovine" pa to onda mora u njegovoj karti biti vidljivo vezom s serijom 3. No kod benzinske crpke kao jednog posve konkretnog sustava riječ je o cijelom jednom složenijem sustavu koji prije svega omogućuje ljudima transfer goriva.


...pa pisala sam već o tome na drugom topicu:


Slika vodenjaka kao simbola vodonoše je i simbol onoga koji vodu nosi i onoga "tko iz svog krčaga vodu prelijeva" pa su zbog toga i slavine i svi vodovi i provodnici simbolički vezani uz znak vodenjaka. Vodenjak je znak vezan uz transmisiju (prijenos).

Zato svi cjevovodi, dalekovodi - općenito vodovi te svi kompleksniji sustavi prijenosa koji imaju veze s domišljatim transferom i cirkulacijom nekog medija vezani su uz znak vodenjaka. Od npr. saobraćajne petlje, globalne internetske mreže pa sve do npr. ljudskog organizma gdje Uran simbolizira živčani sustav kao mrežu kojom se prenose živčani impulsi. Vodenjak (Uran) je uvijek onaj koji vrši transmisiju (prijenos).

Daklem - benzinska je postaja mjesto transfera (vodenjak) tekućine (Neptun).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom