Pogledaj jedan post
Old 13.06.2006., 14:27   #9
Quote:
Luđakinja kaže:
binge eating disorder nije isto što i bulimija. oboje su poremećaji hranjenja kod kojih dolazi do prejedanja, da.

nemaš što stavljat lokot na hladnjak, ne radi se o hrani. hrana je samo put "samokažnjavanja" koji su oni "izabrali" (stavljam pod navodnike jer nije svijesno ni namjerno).

ne zna se zašto se javljaju poremećaji hranjenja, ima mnogo teorija. ljudi vole vjerovati da se radi o pokušaju da se dostigne savršenstvo pod pritiskom modernog društva. ima nešto i u tome, ali ja sam sklonija vjerovati da se u većini radi o iznimnom nedostatku samopoštovanja.. svejedno, ni kod ovoga se ne može do krajnosti generalizirati..
Ja bih rekla da se radi o frustracijama koje ljudi pokusavaju nekako izgladiti - netko cugom, netko klopom, netko drogom, netko cigarom itd....svatko si nekako izabere nacin koji njemu najvise pase ili nacin koji mu je u tom periodu najdostupniji. Nedostatak samoopostivanja dolazi kasnije. Kao sto rekoh, vjerujem da su u pitanju frustracije, tjeskoba, anksioznost, problemi, stres koji su najveci krivci za pojavu poremecaja u hranjenju. Naravno, u manjoj mjeri su tu prisutni i drugi faktori kao sto je hormonalni poremecaj ili neke bolesti i sl..
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom