Pogledaj jedan post
Old 08.06.2017., 11:48   #86
Apropos ugovora o vođenju poslova društva, koji bi trebao predstavljati osnovu na temelju kojega je omogućeno preuzimanje jamstava, ovako vidim situaciju:

ZTD doista predviđa da je za sklapanje tog ugovora potrebno 75% glasova, teško mi je i zamisliti da Ledo i ostale članice koncerna nisu imale sklopljen takav ugovor sa Agrokorom, bila bi to svinjarija par excellence (opet, sve je moguće, sjetimo se onog diletantskog dolaženja u obvezu objavljivanja ponude za preuzimanje za blje, ipak, u ovakvu grešku ne vjerujem). Što se tiče potrebne većine glasova, Agrokor je prije dokapa imao 78,5% u ledu, tak da ga je mogao izglasati samostalno.

Meni ovo sve izgleda kao naknadna pamet mirovinaca, nikada se na ništa nisu bunili, šutke klimali glavom cijelo vrijeme, počeli prodavati dionice, neki izašli, a oni koji nisu do kraja prodali sada se bune. A u cijeloj su im se priči pridružila i dva strana špekulativna fonda, pa ako prođe, prođe. Posebno je simpatičan argument da se rh izlaže reputacijskoj šteti, pa gora reputacijska šteta od Lex Agrokora ne postoji.

Čisto zdravoseljački, neke se obveznice danas trže blizu 20% nominale, dakle tržište kaže da će tek svaka peta kuna biti vraćena, nekak mi nema logike da se vjerovnici, koji će tak i onak nahebati ko žuti, odreknu bilo čega u ime dobrobiti ostalih dioničara.
peropopara is offline  
Odgovori s citatom