Pogledaj jedan post
Old 12.07.2017., 10:11   #20
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
15 godina prodavati stan nije nikakva prodaja. To je čekanje Godota.
Nije teška filozofija smanjivati cijenu postepeno dok se stan ne proda u roku maksimalno godine dana.

Ali potrebe i interesa ozbiljnog za prodaju očito nije bilo. Kao što je slučaj sa brojnim nekretninama u Hrvatskoj. To sam mislio u svome postu kada sam napisao da agencije jednostavno prate želje prodavatelja.
Pitanje nije bilo kako agencije prate želje prodavatelja, nego kupca. Napisao si:

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Agencije reagiraju na zahtjeve kupaca i prodavatelja. Tome svjedoči i njihov veliki broj. Na Njuškalo možda stave samo slike i lokaciju, ali to je opet više nego što prosječan privatni prodavatelj napravi.
Kako agencije "reagiraju na zahtjeve kupaca, pa tome svjedoči njihov veliki broj"?

I zanima me, zaista, budući da ti se čini preteško za agencije pronaći papire o stanu i garantirati za njih - što smatraš pod profesijom agenta za nekretnine?

Nekoliko primjera:

- javni bilješnik garantira za nešto, to mu je profesija
- radnik koji asfaltira autocestu radi 10 sati na +60°5C, za 200 kuna po danu, to mu je profesija
- kirurg operira srce i garantira za život, za 37 kuna po satu te operacije
- ribar se budi u 3 sata ujutro, fizički radi 10 sati, mjesečno zaradi 4000 kuna, to mu je profesija
- agent za putovanja ti prodaje rezervaciju za letove i smještaj u udaljenom hotelu, za sve to garantira, to mu je profesija (za to sve on sam zaradi 100-300 kuna)
...

Što je "agent za nekretnine", što je točno njemu profesija? Je li agent za nekretnine svaki čovjek koji ima mobitel? Onaj kojemu je profesija obnavljati oglas na Njuškalu? I za to, nakon što se nekakva transakcija obavi, uzeti 50 tisuća kuna? Što je vrijednost za novac?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom