Pogledaj jedan post
Old 07.10.2017., 09:52   #4940
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
I to je to? Ono, svijet generalno odmahne rukom na tebe jer si žena. Ništa od tebe pretjerano ne očekuje, ne postavlja dublja pitanja, nešto drugo ga oko tebe konkretnije ne zanima. Već se zna gdje ćeš i što ćeš. Ne postavlja zahtjev "što ćeš biti kad odrasteš?" jer već unaprijed, umjesto tebe, zna. Nije potrebno ništa više od toga. Mislim, ljupko je ako nešto više postoji, onako, da začini stvar, da budeš zanimljivija, ali ništa previše, da ne bismo ipak narušavali ah stabilnost. Ako kažeš da bi nešto više, onda ti se napomene da pripaziš da iz fokusa ne izgubiš ono bitnije - svoju ulogu. Jer hej, majke ne smiju biti sebične! Jer neke stvari su za tebe, ženu, ipak bitnije od tog nečeg... drugog. Drugačijeg. Ti si ta koja se treba "spuštati na zemlju". Ne on.

A On će za to vrijeme lutati. Duhom, prvenstveno. I boriti se za sebe, truditi, dosezati vrhunce i biti, na kraju, ponosan. S pravom.

Kosa mi se diže na glavi. Bit će da je pms.
Po meni rađanje djece nije očekivanje ničega od žene. Čak mi se čini lakšim krenuti trenirati za svjetski rekord ili istraživati nešto što se kreće prema nekom zanimljivom otkriću, nego rađati djecu. Puno zanimljivije, što u biti znači lakše. Roditi bespomoćno biće za koje si osim fizički odgovoran i da ga učiniš samostalnim bićem mi se čini kao dugačka, dosadna, iscrpljujuća tlaka. Ali, evo žene i dalje rađaju. I prolaze teška razdoblja kad se suoče s vlastitom neplodnošću.

Ako netko izgovori na glas priroda vas je ograničila, ne kaže priroda te osakatila. Nego ti kaže koje su stupice. I poziva te da naučiš o njima. Mislim da pristup da te priroda osakatila ne vodi nikamo posebno.

Da, iritantno je kad ti strpaju mini čajni set i bebu u ruke s 3 godine da se igraš, a za to vrijeme muški spajaju strujne krugove, ali to su smiješne stvari koje si svatko u životu može posložiti kako želi.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom