Pogledaj jedan post
Old 10.10.2017., 15:01   #2299
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Zadnje sam poslovao sa Credosom 2013g, kad sam prešao na IB.
Za usporedbu sad gledam Credos cjenik,recimo popularna dionica APPLE,ako želim kupiti dionice za cca 10 000 usd po današnjom zaključnom cijenom to će me stajati 0,30% vrijednosti internet transakcije+trošak stranog brokera.
Znači 30 usd samo za Credos+prodaja isto toliko=60 $
Istodobno k/p me dođe kod IB 2$ ukupno.
Dalje,platforma je tada barem,u usporedbi sa ovom od IB bila zemlja i nebo.
Također,ako želim promijeniti eure ili kn u USD,to bi bilo napravljeno po lopovskom tečaju koje već naše banke imaju,kod IB je to po forex tečaju koji skoro da ni nema spread.
Tako da dok konačno kupim dionicu već sam kod HR brokera u solidnom minusu koji treba zaraditi,znači pogodno samo za neke long term transakcije.
Isto tako već spomenuti margin koji je vrlo pristupačan kod IB kod HR brokera ne znam kakvi su uvjeti ali moguće da nas i tu oderu.
Bilo je čak još prije Credosa da neki brokeri zatvore butigu par sati prije zatvaranja USA marketa.Pa ti plači i čekaj drugi dan ako ti je nešto hitno.
Hvala na pojašnjenju. Ovo da provjerim po kojem tečaju mijenjaju mi nije palo na pamet.

Kada radim s našim brokerom, da li uvijek postoji dodatni trošak stranog brokera? Pretpostavljam da kad si direktno s IB onda toga nema.

Margin trading, dnevno praćenje tržišta i takve napredne stvari me kao novajliju ne zanimaju još. Mislim da mi je najbitnije mi da si smanjim troškove transakcija, održavanja računa i neaktivnosti.
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom