Pogledaj jedan post
Old 14.08.2007., 19:28   #17
Kompulzivno prejedanje

Mislila sam post ostaviti na OKP topicu, ali ovo je nešto izdvojeniji problem, pa sam odlučila otvoriti novi topic, nadam se bez zamjerki

Imam užasnih problema s povremenim prejedanjem, dogodi se svakih 10-15 dana, i ne bih eto to nazvala prejedanjem nego prežderavanjem nasmrt jer žderem dok me ne počne boliti vilica, želudac, jetra, stomak kompletno... A ponekad ne mogu ni zaspati od gluposti koje si napravim da se ne bih od hrane koja se probavlja satima ugušila u snu.

Zadnja tri mjeseca razmak dana između prežderavanja se opasno spustio, to je doslovno uzelo maha i više jednostavno ne mogu kontrolirati ono što radim. Odluke da od ovog trenutka, sutra, prvog ponedjeljka, prvog u mjesecu, kad god, toga više neće biti, jednostavno ne mogu provesti do kraja jer se uvijek nekako prelomim.

Al' sad vidim da je to sve previše preuzelo kontrolu nadamnom i da me zatvorilo u kuću i da ne želim da me prijatelji vide s novih 5 kila viška. I dobro da ih je samo pet, imala sam epizode prežderavanja u kojima sam se u tjedan dana znala udebljati od 5-10 kila. Ne, nije nemoguće, a kao posljedica svega je sve veća fizička šteta koju si nanosim.

Zanima me ponajprije zna li netko dobrog psihologa koji se bavi ovakvim problemima (na području Zagreba), jer da, vidim da ovako više ne ide i da moram pronaći nekog stručnog da zajedno prođemo kroz probleme koji izazivaju ovakvo stanje.
I zanima me jel' netko od vas imao ovakve probleme i kako ih je rješavao? Ili ih još uvijek rješava.
bitsey is offline  
Odgovori s citatom