Pogledaj jedan post
Old 15.08.2007., 13:46   #20
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Ovo što ti navodiš je bulimija (emocionalno prejedanje koje u glavnom dovodi do anoreksije zbog eliminacije pojedenog sadržaja na više načina). Možeš se obratiti u udrugu Nada koja se bavi poremećajima u prehrani. Oni surađuju sa psiholozima i psihijatrima u Zagrebu, a možeš se obratiti anonimno. Imaš njihov web http://www.hope.hr/, a kontakt osoba je Hrvoje Rendulić.

Ovo govorim s poštovanjem, ispričavam se ako si me krivo shvatio/la .
Nemoj govorit o nečemu o čemu nemaš pojma,heh, bulimija je potpuno drugčija priča, ovo je također poremećaj u prehrani malo se čulo za njega, pa neki ljudi i ne znaju da postoji.

Sad da razjasnimo:

Bulimija- prejedanje zatim povraćanje i/ili uzimanje većih količina laksativa

Anoreksija-želja za kontrolom, izgladnjivanje, hrana se anoreksičaru gadi i sigurno se ne bi prejedao u ovakvim količinama

Kompluzivno prejedanje- Osoba jede enormne količine hrane kao i kod bulimije, ali to ne povraća niti uzima laksative već to nastoji riješiti nekom dijetom ili vježbanjem.

U svemu se nalazi emocionalni problem koje osobe rješavaju hranom,ovo su samo neki od poremećaja u prehrani, i iako se neki čine jako slične gotovo iste, razlike su velike, kad malo pogledate simptome i sve...

Ja sam to sad jako ukratko opisala, to je sve mnogo složenije, ako nekog zanima imate mnogo stranica na kojima pišu o tome, pa si pročitajte...
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom